Budujemy dom szkieletowy

Domy szkieletowe są coraz bardziej popularne. Wiele osób tak naprawdę nie ma zbyt dużo wiedzy na temat takich rozwiązań. To właśnie z tego względu przy budowie tak ważnych obiektów, warto skorzystać z pomocy specjalistów, ponieważ w taki sposób jesteśmy w stanie zrozumieć, na czym polegają wszystkie prace, począwszy od stanu surowego, do finalnej formy takiego budynku. Podczas budowy konstrukcji szkieletowych wymaga się precyzji i dokładności. Nie można przy tym popełnić błędu, ponieważ zniweczy to końcowy rezultat, przez co nie zostaną spełnione podstawowe normy budowlane. Oczywiście wszystkie prace związane z domem szkieletowym zawsze zaczynamy od stanu zerowego. Początkowym etapem, jaki musimy wykonać w budowie, to wszystkie prace betonowe, które mają za zadanie przygotowanie solidnej płyty fundamentowej. To właśnie na niej stawia się ogólny szkielet takiego budynku. Tego typu płyta musi być umiejscowiona bezpośrednio na gruncie lub też jako stop nad samą piwnicą.

Instalacja ważnych elementów

Oczywiście oprócz stawiania samej konstrukcji, eksperci zajmują się również montażem poszczególnych instalacji, które będą wykorzystywane w gotowym budynku. Stan surowy zawsze jest związany z początkiem pracy i w tym wypadku wszystkie działania muszą być zaplanowane w czasie, a jednocześnie precyzyjnie, aby dalsze etapy pracy nad budową domu szkieletowego zakończyły się powodzeniem. Budowa takiego domu nie zajmie nam zbyt wiele czasu. W zależności od wielkości budynku, domy szkieletowe powstają najczęściej w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia prac. Z pewnością tego typu obiekty buduje się o wiele szybciej, niż domy murowane i co najważniejsze pracę można wykonywać nawet w porze zimowej, co w przypadku domów murowanych jest niemożliwe do spełnienia. W trakcie budowy szkieletu powstają zarysy ścian zewnętrznych z wykonanymi otworami, które będą przeznaczone na okna, drzwi, a także na przestrzeń, gdzie będzie znajdować się więźba dachowa, która jest wzmocnieniem konstrukcji dachu.

Zmiany

Oczywiście stan ten nadal jest określany jako surowy, tyle że otwarty, ponieważ robotnicy zaczynają powoli wykańczać najważniejsze elementy. W tym celu pokrywa się dach papą oraz zabezpiecza konstrukcję, za pomocą odpowiednich materiałów. To właśnie wtedy stawia się poszycie wykonane z wytrzymałych płyt oraz montuje wiatroizolację. To jeden z ważniejszych aspektów, ponieważ takie rozwiązania dają zabezpieczenie konstrukcji przed silnym wiatrem i wilgocią. Pamiętajmy, aby właściwa izolacja była wykonana w sposób dokładny. Prace związane z surowym stanem budynku kończy się w momencie, gdy pokrywamy dach odpowiednią blacho-dachówką, dachówką lub też innym materiałem. To właśnie w tym czasie rozmieszcza się rynny oraz wykonuje niezbędne prace blacharskie na terenie całego budynku. Potem wystarczy już tylko zamontować drzwi i okna, co pozwala nam w pełni zamknąć stan surowy budynku i uznać pracę za skończoną.

Stan surowy

Warto podkreślić wagę takiego początku pracy, ponieważ są to najistotniejsze czynności, które przekładają się na wytrzymałość oraz użyteczność danego budynku. Większe konstrukcje potrzebują odpowiednich zabezpieczeń i właśnie dlatego wiele zależy od materiałów, jakie wykorzystamy w poszczególnych pracach. Domy i inne budynki użyteczności publicznej muszą charakteryzować się wytrzymałością, ponieważ tylko takie konstrukcje spełniają normy budowlane. Stan surowy pozwala na dokonanie poprawek oraz korekt, jeśli danej części budynku jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij