lazienka-odplyw-prysznicowy

Jak wybrać odpływ łazienkowy?

Odpływ łazienkowy i wszelkiego typu odwodnienia z sezonu na sezon zyskują coraz ciekawsze formy i coraz większy wybór pokryw. Dzięki temu każda łazienka może zostać spersonalizowana, czy to nazwa marki (w zakładzie pracy), czy ulubionym wzorem w domu.

Odpływy łazienkowe zastępują brodziki w nowoczesnych łazienkach. Rozwiązanie to zyskuje na popularności, ponieważ jest funkcjonalne np. ułatwia wejście pod prysznic osobom chorym, niepełnosprawnym, jest estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Z tego ogromu ofert zwykle wybieramy jedną do mieszkania, dwie dla domu albo nawet i kilkanaście dla firmy z branży produkcyjnej. Bez względu na typ obiektu, w jakim znajduje się łazienka, odpływ powinien posiadać kilka istotnych cech:

  • wykonanie z łatwo czyszczącego się surowca,
  • wspomniany surowiec powinien być odporny na stały kontakt z wodą,
  • dopasowana wielkość kratki i odpływu do gabarytów łazienki,
  • konstrukcja zapobiegająca osadzaniu się zanieczyszczeń,
  • odwodnienie powinno mieć trwałą konstrukcję,
  • pokrywa oraz krawędzie powinny być zeszlifowane, by nie raniły stóp,
  • styl pasujący do potrzeb i gustu właściciela.

Co proponuje branża? Na przykładzie producenta odwodnień

Wszystkie te cechy mają odpływy marki Kesmet. Są wykonane ze stali nierdzewnej, która jak sama nazwa wskazuje nie poddaje się niszczącemu wpływowi wody. Ten typ surowca można z łatwością umyć prysznicem pod dużym ciśnieniem wody lub myjką. Regularne mycie, najlepiej po każdym prysznicu sprawi, że resztki płynów do kąpieli i mydła się rozpuszczą (zalecana jest myjka parowa) i następnie zostaną wypłukane. Zapewnia to wysoki stopień higieny oraz zapobiega nieprzyjemnym zapachom w łazience. Idąc dalej, właściwości stali nierdzewnej to także wytrzymałość, dzięki czemu precyzyjnie zaprojektowana konstrukcja i tak samo dokładnie wykonana zapewni zwrot inwestycji i możliwość korzystania z niej przed długie lata.

odplyw-przysznicowy-niski-2

Od instalacji i oczekiwań klienta zależy jaki rodzaj odpływu wybierze, czy będzie to poziome długie odwodnienie, czy kratka ściekowa niewielkich rozmiarów. Na kolejnym etapie na znaczeniu zyskuje personalizacja, czyli dobór wzoru a nawet napisu. Dzięki nowoczesnym maszynom w pokrywie odwodnienia można wyciąć prawie wszystko. No i wykończenie – czyli odpowiednie zeszlifowanie krawędzi, by otrzymany motyw nie kaleczył osób korzystających z prysznica.

Najważniejsze wskazówki dot. odpływów łazienkowych

  • odpływ punktowy, czy liniowy, pierwsze są standardowo 17mm niższe, co może mieć znaczenie dla szczelności konstrukcji.,
  • odpływ punktowy pasuje w centrum kabiny lub narożniku,
  • odpływ liniowy przy ścianie lub na granicy strefy mokrej i suchej,
  • montaż do instalacji przed wylaniem posadzki,
  • długość odpływu liniowego zależy od estetyki wkomponowania go w obręb kabiny,
  • odpływ liniowy z kołnierzem wybiera się wtedy, gdy chcesz zapobiec przeciekaniu wody, modele z wyższej półki bez kołnierza też spełniają ten wymóg.

Artykuł powstał w ramach współpracy z Kesmet – to producent liniowych i punktowych odpływów prysznicowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij