Sekator elektryczny – czy sprawdzi się przy dużej ilości gałęzi?

Ogród, to miejsce, które dla wielu osób jest wizytówką domu. Zadbany, czy nie, przyciąga wzrok naszych gości. Jeśli jest piękny, każdy podziwia wytrwałość właścicieli, którzy poświęcają swój wolny czas, aby zadbać o rośliny i trawnik, które tworzą doskonałe miejsce do wypoczynku.

Dbałość o rośliny często wymaga poświęceń, szczególnie, kiedy poza trawą i kwiatami sadzimy również żywopłot, krzewy i różnego rodzaju drzewa ozdobne. Ważne, aby dobrze je nawozić dedykowanymi nawozami do iglaków.

Stawiając na żywopłot, który nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim jest także ogrodzeniem, które trzeba przycinać, może nasunąć się pytanie – jakie sekator będzie idealny do porządkowania krzewów. Tak naprawdę mamy do wyboru trzy możliwości: sekator ręczny, elektryczny i spalinowy. 

Średnia działka – sekator elektryczny idealny

Wybór sekatora nie należy do najłatwiejszych. Patrząc na dostępność produktów, każdy ogrodnik powinien przeanalizować nie tylko potrzeby, ale przede wszystkim umiejętności. Można bowiem wyposażyć się w profesjonalny sprzęt, ale co z tego, jeśli nie będziemy potrafili w pełni wykorzystać jego możliwości? Dlatego też warto wypisać sobie konkretne prace, które będziemy nim wykonywać, realnie ocenić swoje umiejętności i na tej podstawie wybrać odpowiedni sprzęt. 

Jeśli nasz ogród nie należy do ogromnych, to spokojnie możemy wyposażyć się w sprzęt elektryczny. Często wybieranym przez świeżo upieczonych ogrodników jest sekator elektryczny Gardena, który spełnia wszystkie wymagania zarówno osób rozpoczynających przygodę z przycinaniem, jak i tych, które mają już w tym wprawę.

Co daje sekator elektryczny?

Produkt elektryczny jest nie tylko cichy, ale także nie wytwarza trujących spalin, co ważne jest w dobie coraz większego smogu, jaki pojawia się w naszym środowisku. Cicha praca pozwala na pozostawienie w ogrodzie śpiącego malucha, czy zabawę starszych dzieci. Komfort najbliższych jest oczywiście ważny, jednak najważniejsze dla nas powinno być nasze bezpieczeństwo. To właśnie daje nam sekator elektryczny, który nie powoduje niepotrzebnych wibracji.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że podczas pracy nie powstaną na naszym ciele niepotrzebne urazy. Ważne, aby dokładnie obejrzeć uchwyt sekatora. Najlepsze są te, które posiadają ergonomiczne uchwyty, czyli takie, które indywidualnie można dostosować do wzrostu ogrodnika. Takie rozwiązanie nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale także, a może przede wszystkim czyni je przyjemniejszym. 

Głównym zadaniem elektrycznego sekatora jest przycinanie krzewów. I bynajmniej nie chodzi tutaj o wiotkie, delikatne gałązki. Sekator elektryczny Gardena potrafi przyciąć grube gałęzie. Co ważne, osoba pracująca elektrycznym sekatorem nie musi martwić się, że żywopłot będzie krzywo przycięty. Wręcz przeciwnie. Urządzenia te wyposażone są w specjalne sznury, które rozciąga się na całą długość ogrodzenia.

Dzięki temu możemy bez problemu usunąć nieestetyczne gałęzie na pożądanej wysokości. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze drzewko było przycięte w specyficzny kształt, elektrycznego sekatora najlepiej użyć jednie do ogólnego przycięcia. Pozostałe gałęzie i nadanie kształtu należy pozostawić nożycom ręcznym. 

Rozpływamy się nad zaletami, ale sekator elektryczny posiada również wady. Jedną z głównych i najczęściej wymienianych jest konieczność posiadania w ogrodzie dostępu do prądu. Niestety bez niego, nawet najlepszy sekator elektryczny nie będzie w stanie działać. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem tego urządzenia przed rozplanowaniem ogrodu, warto pomyśleć nad tym, gdzie ulokować rośliny, aby swobodnie móc obciąć je tym sekatorem. 

Sekator spalinowy – czy jest lepszy od elektrycznego?

Obok elektrycznych sekatorów, można w ofertach sklepów ogrodniczych odnaleźć można także sekatory spalinowe. Czy są one lepsze od elektrycznych? Ciężko powiedzieć. Maszyny te są przeznaczone dla profesjonalistów, którzy mają doświadczenie z takimi maszynami. Poza tym sekator spalinowy najlepiej sprawdzi się w dużych ogrodach. Ich ostrza mogą przeciąć gałęzie grubości sięgającej do 28 milimetrów.
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij