Wielu posiadaczy domów i ogródków działkowych narzeka na konieczność stałej pielęgnacji trawnika w sezonie wiosenno-letnim. Dla zachowania jej estetycznego wyglądu konieczne jest regularne podlewanie, koszenie, nawożenie i wyrywanie chwastów. Ponadto jest podatna na nasłonecznienie, przez co może gorzej rosnąć zarówno przy dużym natężeniu promieni słonecznych, jak i w cieniu. Nie urośnie też w miejscach trudno dostępnych i na nieżyznej glebie. Idealnym rozwiązaniem zarówno na tereny zielone, jak i wnętrza budynków jest sztuczna trawa. Jak wybrać odpowiednią trawę z rolki dla swoich potrzeb?
Oceń powierzchnię, na której zamierzasz zainstalować sztuczną trawę
- Na jakiej powierzchni zamierzasz położyć trawę?
Sztuczną trawę z rolki wyróżnia niezwykła wszechstronność – można ją układać na betonie, chodniku, cegle, drewnianym podeście lub na dowolnej twardej powierzchni. W przypadku układania na drewnianym tarasie upewnij się, że między deskami są wystarczające odstępy, w przeciwnym razie drewno będzie gnić.
- Czy twoja powierzchnia jest płaska?
Nie należy kłaść sztucznej trawy na nierównej powierzchni, ponieważ w trawie tworzą się kieszenie powietrza, które tworzą nierówny wygląd. Jeśli Twoja powierzchnia jest nierówna, zalecamy użycie podkładki z pianki o grubości 6 mm.
- Czy Twoja podłoga ma dobry drenaż?
Jeśli drenaż jest słaby, prawdopodobne jest, że podczas deszczu gromadzi się woda, co jest niekorzystne dla podłoża z trawą z rolki. Dystrybutor sztucznej trawy rekomenduje zadbanie o dobry drenaż dla zapewnienia trwałości trawnika.
Układanie sztucznej trawy na balkonie
Układanie sztucznej trawy na balkonie jest podobne do układania trawy na trawniku ogrodowym. Główna różnica polega na tym, że nie musimy wykonywać żadnych prac ziemnych, ale montaż produktu końcowego jest zasadniczo taki sam. W miarę możliwości używamy taśmy łączącej, gdy łączymy trawę z rolki, ponieważ chcemy nałożyć jak najmniej kleju na balkon. Aby zabezpieczyć trawę na miejscu, użyjemy kleju tylko na obwodzie obszaru, upewniając się, że zostawimy szczeliny w rowkach do drenażu. Dokładamy również szczególnej staranności, aby przymocować trawę wokół wejść, aby zapobiec niebezpieczeństwu potknięcia. Zbyt duża ilość kleju pod trawą zatrzyma spływanie wody pod produktem, a także utrudni podnoszenie w razie potrzeby.
Ile czasu zajmie układanie sztucznej trawy?
Układanie sztucznej trawy zajmuje średnio 1-2 dni w typowym ogrodzie. Jednak największym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu czasu instalacji, jest wielkość ogrodu lub balkonu.
Na przykład, jeśli Twój ogród ma od 30 do 40 metrów kwadratowych, prace można zwykle zakończyć w ciągu jednego dnia (pod warunkiem, że wszystko przebiega sprawnie, np. materiały na miejscu i jest to tylko instalacja na trawie).
Jednak w przypadku większych ogrodów o powierzchni, powiedzmy, 100 m2, instalacja sztucznego trawnika zajmuje zwykle 3 dni.
Jaki rodzaj trawy z rolki poleca się na balkony?
Dystrybutor sztucznej trawy Epufloor Grass oferuje w swoim asortymencie trawy z rolki różne modele dostosowane do różnorodnych potrzeb klientów. Jeśli sztuczny trawnik ma być miejscem zabaw dla dzieci bądź pokryciem boiska sportowego, poleca się warianty o krótszym włosie np. sztuczna trawa EPUFLOOR Active 10mm. Dla miłośników miękkiej, gęstej i wysokiej trawy, którzy marzą o efekcie leśnej łąki na swoim balkonie idealnie sprawdzi się sztuczna trawa EPUFLOOR Forest 45mm. Przy wyborze trawy z rolki dystrybutor sztucznej trawy rekomenduje dostosowanie jej do miejsca przeznaczenia i swoich preferencji – na stronie trawa-krajobrazowa.pl dzięki filtracji wyników wyszukiwania można dopasować miękkość, gęstość i wysokość runa.
sztuczna trawa to świetne rozwiązanie