Co zyskujemy wybierając lepszej jakości węgiel orzech?

Co zyskujemy wybierając lepszej jakości węgiel orzech?

Wysokie ceny węgla wiele osób skłaniają do szukania oszczędności, jednak to niekoniecznie musi oznaczać zakup jak najtańszego paliwa. Dobrej jakości węgiel orzech workowany, choć droższy od podstawowych typów, może w dłuższej perspektywie sprawić, że w kieszeni zostanie więcej pieniędzy. W jaki sposób?

Węgiel a efektywna praca kotła

Kluczowym parametrem, który należy brać pod uwagę przy wyborze opału, jest wartość energetyczna. Zupełnie w porządku będzie po prostu policzyć, ile energii uzyska się za każdy wydany 1000 złotych. Węgiel workowany wyższych klas to opał starannie selekcjonowany, spalający się niemal całkowicie, czysty, dający naprawdę dużo ciepła, co pozwala na efektywną pracę kotła. Choć więc jednorazowy zakup będzie bardziej odczuwalnym wydatkiem, to sumarycznie można będzie zaoszczędzić, po prostu zużywając trochę mniej paliwa.

Łatwość w dozowaniu opału

Wybór orzecha workowanego pozwala precyzyjnie i wygodnie dozować opał. To istotne, ponieważ optymalne warunki spalania osiąga się, podając w miarę możliwości precyzyjnie odmierzoną ilość opału. Podanie z worka jest po prostu łatwiejsze, a nawet jeśli chodzi o kotły z podajnikiem, choć już samo dozowanie odbywać się będzie automatycznie, to ich napełnienie będzie mniej uciążliwe, a odważenie odpowiedniej ilości paliwa znacznie prostsze. To wprawdzie nie przełoży się bezpośrednio na oszczędności, ale na pewno daje większy komfort.

Ochrona przed zawilgoceniem

Ceny opału w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wzrosły drastycznie i choć ten trend hamuje, to nie można liczyć na obniżkę cen. Decydując się na zakup dobrego jakościowo węgla workowanego, można go przechowywać dowolnie długo. W sklepie https://energobielsk.pl/sklep/kategoria-produktu/wegiel-orzech/ istnieje możliwość zamówienia odpowiedniej jakości paliwa, które jest zapakowane we właściwy sposób. To wbrew pozorom bardzo istotne, bo często im niższa jakość węgla, tym gorsze opakowania, a co za tym idzie- większe ryzyko zawilgocenia. W kontekście podwyżek cen, które najpewniej będą towarzyszyły nam jeszcze przez co najmniej rok lub dwa, zakup orzecha z wyprzedzeniem może być nie tylko wygodny, ale i opłacalny.

Mniejsze ryzyko zanieczyszczenia przewodów kominowych

Istotną zaletą dobrego jakościowo węgla jest jego czystość i pełne spalanie. To przekłada się między innymi na równiejszą pracę kotła i mniejsze ryzyko zanieczyszczenia przewodów kominowych sadzą. Nadal oczywiście konieczne będą regularne przeglądy kominiarskie i czyszczenie instalacji, jednak decydując się na zakup dobrego jakościowo orzecha, można czuć się bezpieczniej. Równe spalanie i mała ilość sadzy to większe bezpieczeństwo, a przy okazji także bardziej przewidywalny efekt spalania. Koniec końców może się to przełożyć też na niższą awaryjność całej instalacji grzewczej. Choć w teorii także podstawowe typy orzecha powinny spełniać odpowiednie normy, warto złożyć zamówienie u dostawcy, który znany jest z uczciwości i rzetelności.

Spalanie węgla a ochrona środowiska

Nie wszyscy traktują względy ekologiczne z równą powagą, jednak wydaje się, że w przypadku orzecha workowanego premium fakt, że jego spalanie będzie mniej szkodliwe dla środowiska niż opalanie domu węglem klas niższych, to dodatkowy atut, który warto wziąć pod uwagę. Mogąc wybrać paliwo, które jest wyżej energetyczne, bezpieczniejsze i bardziej opłacalne, a przy okazji pozwala choć trochę ograniczyć emisję zanieczyszczeń, na pewno warto to zrobić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij