Czy panele fotowoltaiczne to opłacalna inwestycja

Czy panele fotowoltaiczne to opłacalna inwestycja?

To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto choć raz przeklinał po otrzymaniu rachunku za prąd. Patrząc na ogromny wzrost zainteresowania fotowoltaiką w ostatnich latach nasuwa się odpowiedź, że jak najbardziej jest to opłacalna inwestycja. Co zatem wpływa na jej opłacalność i na co zwrócić uwagę przed montażem?

Audyt fotowoltaiczny i koszt instalacji

Będziemy mogli produkować energię elektryczną przez cały rok, jeśli panele o odpowiednio dobranej mocy umieścimy na dachu pod odpowiednim do nasłonecznienia kątem. Oprócz spełnienia warunków do montażu paneli tak, aby optymalnie wytwarzały energię, musimy wiedzieć jaką moc i wielkość powinna mieć nasza instalacja. W tym celu należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która ma w swojej ofercie audyt fotowoltaiczny. Jego przeprowadzenie jest niezbędne do obliczenia rocznego zapotrzebowania danego gospodarstwa na prąd oraz oszacowanie wszystkich kosztów (sunergo.pl/blog/koszt-instalacji-fotowoltaicznej).

Dofinansowania do fotowoltaiki

Warto wspomnieć o tym, że działają również programy umożliwiające wsparcie inwestycji w fotowoltaikę dla domów, firm lub rolników. Rządowe programy jak Mój Prąd oferują dofinansowania, które znacznie obniżają koszty wynikające z inwestycji.

Czy panele fotowoltaiczne to opłacalna inwestycja

Nadwyżki produkowanej energii

Instalacja on-grid po podłączeniu do publicznej sieci energetycznej pozwala nam na magazynowanie w niej wyprodukowanych przez naszą instalację nadwyżek energii. Sieć daje nam opusty na zmagazynowaną energię, którą możemy wykorzystać w ciągu roku podczas większego zapotrzebowania na prąd.

Opłacalność inwestycji

Unikniemy dodatkowych wydatków jeśli trafimy na uczciwą firmę oferującą usługi montażu i audyt zostanie przeprowadzony prawidłowo. Dobrej jakości panele mają długoletnią gwarancję i wymagają jedynie regularnej konserwacji. Fotowoltaika ma wiele plusów i po spełnieniu odpowiednich warunków z pewnością będzie dla nas opłacalna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij