Do czego służą wiertnice do betonu – zastosowanie i zalety

Zarówno wykwalifikowani pracownicy firm budowlanych jak i użytkownicy indywidualni podczas mniej lub bardziej wymagających prac remontowo-budowlanych bardzo często muszą wykonać otwory w bardzo grubej ścianie z betonu lub żelbetonu. Niezwykle przydatne do wykonania tych zadań będą wiertnice do betonu DEDRA. Dowiedz się więcej o zastosowaniu tych urządzeń i poznaj ich największe zalety.

Wiertnice do betonu-zastosowanie

Tradycyjne wiertarki bardzo często posiadają zbyt słabe parametry do skutecznego wykonania trudniejszych przewiertów. Chcąc wykonać otwór przelotowy warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany sprzęt, który zapewni komfortową pracę. Wiertnica do betonu sprawdzi się doskonale wszędzie tam gdzie niezbędne będzie wykonanie otworów przewiertowych w stropach lub ścianach a wykorzystanie tradycyjnej wiertarki z koronką do betonu nie sprosta temu zadaniu. Wiertnice do betonu pozwalają na wykonywanie otworów przelotowych nawet przez bardzo grube ściany, stropy kręgi budowlane oraz inne materiały budowlane, które są dodatkowo wzmocnione zbrojeniem. Sprawdzonym urządzeniem, które wyjątkowo sprawnie radzi sobie z wykonywaniem nawet najtrudniejszych przewiertów jest wiertnica do betonu Dedra. Urządzenie doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu otworów na przewody instalacyjne czy rury kanalizacyjne. Została bowiem wyposażona w diamentowe zęby na szczycie korony, dzięki którym możemy przejść nawet przez bardzo gruby beton wzmocniony zbrojeniem. Warto dodać, że wiertnice diamentowe do betonu cechuja się dużą żywotnością poprzez wykorzystanie inteligentnego systemu chłodzenia w trakcie pracy. Z kolei ich statyw zapewnia dużo większą stabilizację pracy oraz dużą precyzję w trakcie wiercenia a specjalne przyłącze umożliwia podawanie czynnika chłodzącego wprost na koronę wiertnicy w czasie wykonywania przewiertu.

wiertnica do betonu

Najważniejsze zalety wiertnic do betonu

Wiertnice do betonu posiadają niezliczone zalety, które znacząco poprawiają jakość wykonywanych przewiertów oraz komfort pracy operatora. Umożliwiają wiercenie metodą bezudarową oraz zapewniają bezpieczną dla zdrowia bezpyłową pracę dzięki wykorzystaniu wody jako czynnika chłodzącego na koronę diamentową. Ponadto wiertnica do betonu Dedra pozwala na wykonywanie przewiertów w dowolnej powierzchni bez względu na rodzaj i grubość zastosowanego zbrojenia, co nie wiąże się właściwie z żadnymi ograniczeniami materiałowymi. Dzięki niej można wykonywać przewierty w kamieniu, żelbecie, zbrojonych murach oraz każdej klasie betonu. W celu wykonania przewiertów na najwyższym poziomie wystarlczy jedynie dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj korony diamentowej. Kolejną zaletą jest wykorzystanie sprawdzonego mechanizmu trzybiegowej przekładni pozwalającej na dostosowanie najbardziej optymalnej prędkości obrotowej do wybranej przez nas korony wiercącej oraz materiału, w którym zamierzamy wykonać otwór. Inteligentne wykorzystanie koron wiercących w zakresie od 80 do 205 mm zapewnia komfortowe wykonywanie różnorodnych otworów oraz przelotów. Wiertnica do betonu DEDRA DED7622 ręczna została także wyposażona w system szybkiej wymiany szczotek przy jednoczesnym uniwersalnym mocowaniu szczotek na trzpieniu. Ponadto niezawodny system kotwienia do podłoża w istotny sposób ułatwia pracę co ostatecznie pozwala na wiercenie w betonie i żelbecie w sposób nadzwyczaj precyzyjny, szybki a przy tym całkowicie bezpieczny dla operatora wykonującego prace budowlane.

diamentowa wiertnica do betonu

Na koniec warto nadmienić, że jedynie przestrzeganie czynności konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami danego producenta sprawi, że odwiertnica do betonu z pewnością posłuży przez wiele lat i zapewni niezawodną eksploatację. Zapraszamy na stronę narzedzia24na7.pl

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij