Funkcjonalny i piękny balkon – nie zapomnij o przydatnych akcesoriach

Dziś balkon staje się namiastką własnego ogrodu, miejscem spotkań towarzyskich czy oazą spokoju. Coraz częściej, szczególnie w przestrzeni miejskiej, dbamy nie tylko o jego estetykę, ale także chcemy design połączyć z funkcjonalnością. Pomocne w tym mogą okazać się praktyczne akcesoria i gadżety, które zdobią balkon, a jednocześnie zwiększają jego funkcjonalność.

Unikaj przeciągów – wybierz nowoczesne rozwiązania do drzwi balkonowych

Niewątpliwie doskonale urządzony balkon może zadbać o nasz komfort. Tymczasem wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przymknąć drzwi tarasowe lub balkonowe, skoro klamka znajduje się od wewnątrz. Jest to ważne, m.in. ze względu na przeciągi, które np. w okresie jesienno-zimowym nie tylko wychłodzą wnętrze, ale i mogą sprawić, że domownicy się rozchorują. Dlatego też warto zainwestować w nowoczesne akcesoria balkonowe, które pozwolą nam zamknąć drzwi od zewnętrznej strony balkonu.

Zatrzaski balkonowe np. takie jak te: https://oknoplast.com.pl/akcesoria/win-click/ to oparte na systemie Win Click akcesoria, które w łatwy sposób pozwalają na uniknięcie przeciągów. W prosty sposób zamkniemy od zewnątrz balkon, bez pomocy klamki. Z kolei dzięki designerskiemu i minimalistycznemu przechwytowi nie tylko zadbamy o estetykę balkonu, ale łatwo otworzymy od zewnątrz balkon, by wrócić do pomieszczenia.

Takie rozwiązanie jest niezwykle cenne, kiedy w domu mieszkają małe dzieci. Często zdarza się tak, że rodzic na chwilę wychodzi na balkon, w tym czasie nieświadome zagrożeń dziecko, zamyka dla zabawy drzwi balkonowe czy tarasowe od wewnątrz. Dzięki zatrzaskom balkonowym łatwo otworzymy drzwi od zewnętrznej strony i zniwelujemy niebezpieczne sytuacje. Prawda, że sprytne? Pełną ofertę dodatków do drzwi balkonowych sprawdzisz na: https://oknoplast.com.pl/

Systemy nawadniające niezbędne dla zapominalskich

Często zapominamy o roślinach znajdujących się w donicach na balkonie. Tymczasem szczególnie w okresie letnim łatwo o ich przesuszenie i tym samym zniweczenie wiosennych prac w ogrodzie balkonowym. Aby uniknąć przesuszenia się kwiatów, zastosujmy kropelkowe systemy nawadniające.

Takie nawadniacze są ekologiczne, gdyż nie wymagają energii elektrycznej. Działają na zasadzie naczyń połączonych. Kiedy w donicy podłoże robi się suche, nawadniacze dostarczają do niej odpowiedniej ilości wody. Dziś na rynku znajdziemy niezwykle szeroki wybór kształtów, wzorów i kolorów, więc z łatwością dopasujemy je do stylistyki balkonu. Co więcej, większość z zaawansowanych systemów nawadniających można w prosty sposób ukryć, by nie zaburzały estetyki balkonu.

Możemy zaopatrzyć się w inne, równie ciekawe akcesoria balkonowe, jak np. donice nawadniające, knotowe nawadniacze czy zastosować wodę w żelu, która stopniowo uwalnia się, dbając o systematyczne nawadnianie roślin.

Wszystkie te akcesoria są doskonałe na balkonach zapominalskich, osób, które nie potrafią opiekować się roślinami czy wszystkich tych, którzy planują dłuższy wyjazd, np. na letnie wakacje.

Praktyczne oświetlenie w cenie

Na koniec warto wspomnieć o popularnych i ekologicznych akcesoriach, które budują nastrój i pozwalają oszczędzić na rachunkach za prąd. Warto zainwestować w solarne oświetlenie, w tym w funkcjonalne lampki. Światło słoneczne pozwoli nam oświetlić balkon, jednocześnie umilając wieczory. Dziś solarne oświetlenie to także rozbudowane lampy kulowe i reflektory na energię słoneczną, które zapewniają naprawdę doskonałe doświetlenie balkonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij