Gdzie warto zamontować czujnik poziomu cieczy i czujnik zalania?

Czujnik zalania i inne czujniki poziomu cieczy będą niezastąpionym, rzetelnym współpracownikiem w zadaniach związanych z obsługą zbiorników zawierających ciecze. Ich możliwości i niezawodność pozwolą Ci zająć się innymi ważnymi sprawami, podczas gdy monitorowanie stanu i kierowanie pracą pomp dopilnowane będzie przez elektronikę. Gdzie warto je zastosować?

Jak działa czujnik poziomu cieczy? Prosty opis

Jaka jest funkcja czujnika poziomu cieczy? To oczywiste: ma za zadanie sprawdzić, na jakiej wysokości znajduje się ciecz w danym zbiorniku, czy będzie to szambo, czy basen, czy może studnia albo też pomieszczenie w budynku. W jaki jednak sposób to robi? Sam w sobie jest urządzeniem elektronicznym, które zamontować można niemal wszędzie. Jego rola sprowadza się do analizowania informacji i wydawania dyspozycji. Skąd jednak ma informacje? Przekazywane są one do niego z sond (zwykle konduktometrycznych, ale niekiedy też pływakowych), umieszczonych bezpośrednio we wnętrzu badanego zbiornika i reagujących na obecność cieczy. Odbierając sygnał o określonej wielkości, czujnik poziomu cieczy decyduje jakie działania ma podjąć.

Jak działa czujnik zalania?

Oczywiście gdybyś wiedział kiedy pralka lub zmywarka ulegną awarii, poczekałbyś na ten moment i odpowiednio zareagował (lub nawet mu zapobiegł). Ponieważ jednak znajomość przyszłości nie jest zbyt częsta, warto wyposażyć się w czujnik zalania, taki jak np. dostępny w ofercie https://sklep-prawm.pl/CZ-DYNDA-T3. Współpracuje on z dwoma sekcjami, czyli zbiorami sond zalania (to niewielkie sondy konduktometryczne, które rozstawisz na podłodze w okolicy podejrzanych urządzeń). Kiedy dojdzie do wycieku, czujnik zalania otrzyma sygnał o podtopieniu i zamknie elektrozawór, odcinając dalszy dopływ cieczy, w efekcie nie pozwalając na generację dodatkowych szkód.

Inne tryby pracy czujnika poziomu cieczy

O ile czujnik zalania może przydać się w pomieszczeniach, o tyle czujnik poziomu cieczy innego rodzaju będzie bardziej użyteczny w zbiornikach przydomowych. Urządzenia z asortymentu https://sklep-prawm.pl/czujniki-poziomu-cieczy potrafią obsłużyć aż do sześciu sond jednocześnie, dając całe mnóstwo możliwości zastosowania. Znajdziesz tam m.in. czujnik poziomu cieczy, który sterował będzie procesami napełniania i opróżniania zbiornika (czyli sprawdzał będzie osiągnięcie poziomu maksymalnego lub minimalnego), jak również taki, który zabezpieczy Twoją pompę przed suchobiegiem (z wygodnym zastosowaniem histerezy); w studni głębinowej natomiast przyda się czujnik poziomu cieczy dodatkowo wzbraniający zbyt częste włączanie pompy, które mogłoby być szkodliwe dla tego urządzenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij