Hale namiotowe całoroczne: sprawdź, jak oszczędzić czas i pieniądze!
Czas to pieniądz. Wiedzą to zwłaszcza przedsiębiorcy. Gdy trzeba rozbudować infrastrukturę, priorytetem staje się dla nich nie tylko cena, ale również termin realizacji. Ciekawą alternatywą dla klasycznych metod budowlanych są całoroczne hale namiotowe, które nie odbiegają jakością i specyfiką od budynków murowanych, jednak postawimy je zdecydowanie szybciej. I taniej! Co jeszcze zyskujemy? Dowiesz się z tego artykułu.
Nieustannie rosnące koszty inwestycji oraz napięte terminy sprawiają, że inwestorzy poszukują alternatyw dla klasycznej budowlanki. Coraz większą popularnością cieszą się hale namiotowe całoroczne, które stawia się szybko i z dużą oszczędnością dla portfela. W przypadku hal o lekkiej konstrukcji nie musimy nawet stawiać fundamentów i starać się o pozwolenie na budowę. Obiekt postawimy w dogodnej lokalizacji, a gdy sezon z potrzebą na jego wykorzystanie się skończy – zdemontujemy go i w inny sposób zagospodarujemy przestrzeń.
Jeśli zdecydujemy się na jego wynajęcie, momentalnie zredukujemy koszty i nie będziemy musieli martwić się kwestią przechowywania. Taką opcję w swojej ofercie proponuje klientom wiele firm, w tym między innymi 4Tech (szczegóły TUTAJ).
Całoroczne hale namiotowe – charakterystyka
Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i materiałów najwyższej jakości sprawia, że nowoczesne hale namiotowe to komfortowe obiekty całoroczne, które opierają się próbie czasu. Solidny szkielet, którego elementy wykonane zostały ze wzbogaconej stali, pozwala na zwiększenie wytrzymałości na obciążenia. Jest to szczególnie istotne w kontekście zalegającego zimą śniegu. Konstrukcje stalowe pozwalają dodatkowo na montaż podgrzewanego dachu, co znacząco podnosi komfort cieplny wewnątrz hali.
Konstrukcje stalowe namiotowe najczęściej cynkowane są ogniowo lub malowane, co zapewnia im ochronę przed korozją. Najmocniejsze strony hali namiotowej o konstrukcji stalowej to:
- szybkości realizacji inwestycji,
- możliwości jej dopasowania do indywidualnych potrzeb,
- konstrukcja modułowa – możemy ją w dowolnym momencie rozbudować,
- mobilność obiektu – to łatwy demontaż i montaż w innej lokalizacji,
- cena – to bardzo ekonomiczne rozwiązanie (w porównaniu z obiektami murowanymi).
Hale namiotowe całoroczne – cena zależy od…
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile zapłacimy za hale namiotowe całoroczne. Cena jest uzależniona od wielu czynników, w tym między innymi:
- wielkości,
- rodzaju konstrukcji (stalowej lub aluminiowej),
- poszycia,
- standardu wykończenia,
- liczby drzwi, bram i okien,
- specyfikacji dachu (jednospadowy lub dwuspadowy)
- pokrycia dachu (plandeka, płyta warstwowa lub umożliwiający dodatkowe podgrzanie obiektu termo-dach).
W celu uzyskania informacji, o dokładnych kosztach naszej inwestycji, warto skorzystać z fachowej porady specjalistycznych firm. Te poproszą o wstępne określenie parametrów, na których bazie stworzona zostanie wycena hali dopasowanej do naszych oczekiwań. Zawsze możemy także rozważyć jej wynajęcie. Używane hale namiotowe spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, które potwierdzają certyfikaty. Potrafią jednak być nawet o połowę tańsze od nowych, dlatego koszty inwestycji bardzo szybko się zwracają. To się opłaca!