Praca Niemcy budowa - dlaczego warto?

Praca Niemcy budowa – dlaczego warto?

Sytuacja w Polsce nie napawa optymizmem, a ceny rosną z dnia na dzień. Być może rozważasz w tej sytuacji wyjazd za granicę? To dobre rozwiązanie tym bardziej że w Niemczech możesz naprawdę dużo zarobić, co jest widoczne w ofertach pracy (nawet bez języka i doświadczenia). Praca w Niemczech na budowie pozwoli Ci podnieść status materialny, a jednocześnie sporo zaoszczędzić, ale to nie jedyne zalety wyjazdu za granicę. Sprawdź, co jeszcze zyskasz i jak znaleźć wiarygodne oferty pracy.

Praca Niemcy budowa – wysokie zarobki

Najniższa krajowa w Niemczech w przeliczeniu na złotówki to ponad 9 tys. Taka kwota w Polsce jest wręcz nieosiągalna, szczególnie dla pracowników fizycznych. Warto też wziąć pod uwagę, że oferowane za granicą stawki często znacznie przekraczają minimalną płacę. W wielu ogłoszeniach znajdziesz również informacje o możliwych premiach czy płatnych nadgodzinach, co dodatkowo przekłada się na jeszcze wyższe zarobki.

Kolejną kwestią są koszty utrzymania, które w porównaniu do uzyskiwanych zarobków i jakości życia są naprawdę korzystne. Oczywiście wydatki będą się różnić w zależności od tego, do której części Niemiec się udasz i jaki styl życia będziesz prowadził, jednak miesięczny koszt utrzymania nie powinien przekroczyć 1000 euro. 

praca Niemcy budowa od InServ

Jakie jeszcze zalety ma praca w Niemczech na budowie?

Kwestie finansowe to nie jedyne zalety, dla których warto rozpocząć pracę w Niemczech. Pierwsza z nich to oczywiście bliskość od domu oraz dobre połączenia (samochód, bus, samolot), co przekłada się na łatwość podróżowania oraz częstsze spotkania z rodziną i znajomymi.

Drugi powód to łatwość w znalezieniu zatrudnienia. W Niemczech brakuje wykwalifikowanych pracowników budowlanych, dlatego polscy fachowcy są przez nich szczególnie cenieni i chętnie zatrudniani. Co ważne, oferują oni atrakcyjne warunki pracy i godziwe wynagrodzenie. Ponadto tamtejszy naród otwarty jest na przyjezdnych, co znacząco ułatwi Ci adaptację w nowym miejscu.

Po trzecie warto podkreślić wysoką kulturę pracy i otwartość niemieckiego społeczeństwa. Praca za granicą może być także doskonałą okazją do poznania ciekawych miejsc, metod pracy czy nauki języka obcego, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Praca za Granicą Niemcy

Czy łatwo znaleźć pracę w Niemczech na budowie?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy znalezienie pracy w Niemczech nie jest trudne. Zatrudnienia możesz szukać na wiele sposobów:

  • Portale ogłoszeniowe – to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych sposobów poszukiwania pracy za granicą. Najlepiej skorzystać z gotowych filtrów, które posortują oferty i wyświetlą jedynie te odpowiadające Twoim oczekiwaniom. Jednym z minusów takiego rozwiązania jest łatwość trafienia na oszustwo lub fałszywą ofertę, dlatego koniecznie weryfikuj każdego pracodawcę.
  • Media tradycyjne – poszukiwanie zatrudnienia poprzez prasę, radio lub telewizję powoli odchodzi w zapomnienie, mimo wszystko część osób nadal korzysta z takich źródeł.
  • Polecenia znajomych – praca z polecenia często jest bezpieczna i sprawdzona, dlatego zdecydowanie warto w ten sposób szukać zatrudnienia. Niestety nie każdy ma w gronie swoich najbliższych osoby pracujące za granicą.
  • Współpraca z firmą budowlaną – to przede wszystkim gwarancja legalnej i bezpiecznej pracy. Korzystając ze wsparcia specjalistów nie musisz martwić się formalnościami, ubezpieczeniem czy zakwaterowaniem – wszystkim zajmie się koordynator zlecenia. Jedną z takich firm jest InServ, który od lat pozyskuje zlecenia na niemieckim rynku pracy dla branży budowlanej, oferując pracę m.in. dla murarzy, brukarzy, płytkarzy, dekarzy czy operatorów i monterów.

Praca Niemcy budowa – na stałe czy sezonowo?

Masz dylemat czy wyjechać do pracy na dłużej, czy jedynie na określony czas? Decyzja o wyjeździe na stałe dla większości jest trudna do podjęcia. Warto na początek zdecydować się na krótszy pobyt z możliwością wizyt w Polsce (szczególnie jeśli będzie to Twoja praca w Niemczech). 

Wybieraj jedynie sprawdzone i wiarygodne oferty pracy, aby ograniczyć ryzyko oszustwa. Jeśli chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie – skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów, którzy dobiorą dla Ciebie odpowiednie zlecenie i pomogą w sprawnej organizacji wyjazdu. Koniecznie sprawdź aktualne oferty pracy od InServ!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij