Huśtawki ogrodowe i wiele innych elementów z drewna – przygotuj ogród na wiosnę

Ogród wiosną to doskonałe miejsce do wypoczynku, spędzania czasu z rodziną i znajomymi, a także do grillowania czy czytania książki. Świeże powietrze, ciepłe promienie słońca i powiew delikatnego wiatru – to jedne z wielu uczuć, za jakimi pod koniec wiosny tęskni większość z nas. Jako, że wiosna tuż tuż warto zastanowić się, jakie elementy będą niezbędne do naszego ogrodu. Zanim przystąpimy do zakupów w sezonie warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy i co w dużej mierze znajdzie swoje zastosowanie na co dzień. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik z elementami z drewna, które sprawdzą się w każdym ogrodzie!

Huśtawka drewniana w ogrodzie nie tylko dla dzieci

Tradycyjna huśtawka do ogrodu to zdecydowany must have każdego sezonu letniego! Doskonale sprawdza się także na większym tarasie. Aromatyczna kawa pośród porannych promieni słońca oraz śpiewu ptaków to coś, co zdecydowanie napawa optymizmem na cały dzień! Jeśli więc zastanawiasz się, czy huśtawka ogrodowa to dobre rozwiązanie – zdecydowanie tak! 

Dla osób, które również pragną umilić popołudnia dzieciaków w ogrodzie świetnie sprawdzi się huśtawka ogrodowa z ławką dla dziecka. To rozwiązanie doskonałe chociażby ze względu na fakt, że na ławce dziecko rozbuja się wyżej i łatwiej. Standardowa ławka z oparciem służy raczej do delikatnego bujania, co nie zawsze zadowala małych urwisów. Kolejny ważny aspekt – kiedy dziecko pokonuje kolejne rekordy wysokości rodzice mogą odpocząć na ławce i podelektować się wolnym popołudniem w gronie natury.

Drewniana huśtawka ogrodowa - impregnowana, 3 osobowa

Donice i inne dodatki do ogrodu wykonane z drewna

Jeśli zależy Ci, aby elementy w ogrodzie tworzyły spójną całość oraz doskonale prezentowały się w każdym miejscu w ogrodzie postaw na donice ogrodowe wykonane z drewna. Duże, masywne, doskonale pasujące do całego otoczenia. Świetnie komponują się z zielenią roślin, np. iglaków, a przy tym sprawdzą się zarówno do ogrodu, przed wejściem do domu, jak i na tarasie. Zastanawiasz się, jakie rośliny będą dobrze wyglądały w donicy z drewna? Zarówno miniaturki iglaków, krzewy ozdobne, jak i bujne kwiaty świetnie będą prezentować się w donicy z drewna.

Karmnik dla ptaków - brązowy

Karmniki i budki lęgowe dla ptaków

Zadbaj o najmłodszych mieszkańców swojego ogrodu – rozwieś budki lęgowe i karmniki! Jako, że w ostatnich latach ptaki mają znaczny problem ze znalezieniem schronienia oraz bezpiecznego miejsca do budowania gniazd ptaków w naszych okolicach coraz mniej. Jeśli więc zależy Ci również na tych małych i pożytecznych stworzeniach rozwieś w ogrodzie budki lęgowe i karmniki.
Budki wieszamy na ścianie budynku lub na drzewie – odpowiedni typ budki dopasowany do gatunku ptaków. Dzięki temu silniejsze osobniki nie zamieszkają schronienia słabszych.

Wieszając budki należy zwrócić uwagę na gałęzie, podpory i inne tego rodzaju dodatki. Dzięki temu koty, kuny i inne drapieżniki nie będą miały dostępu do piskląt czy jaj wewnątrz budki. Karmniki z kolei to świetne rozwiązanie, aby zapewnić małych stworzeniom nieco więcej pożywienia, szczególnie w okresie zimowym. 

Jeśli więc w ogrodzie posiadasz drzewo lub inne miejsce do powieszenia karmnika czy budki lęgowej – śmiało! Ptaki z pewnością odwdzięczą się chociażby likwidując szkodniki w ogrodzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij