jak dobrać osprzęt elektryczny do dużego domu by było tanio, ale i funkcjonalnie

Jak dobrać osprzęt elektryczny do dużego domu by było tanio, ale i funkcjonalnie?

Duży dom wcale nie musi generować dużych kosztów. Wystarczy tylko wprowadzić odpowiednie rozwiązania, dzięki którym rachunki wcale nie będą wysokie. Rzecz jasna nie wystarczy tylko zadbać o efektywność cieplną. Trzeba także wybrać właściwy osprzęt elektryczny i na tym dziś się skupimy. Dowiecie się, jakie gniazdka i włączniki najlepiej sprawdzą się w dużym domu.

Osprzęt elektryczny – czym kierować się przy wyborze?

Osprzęt elektryczny pełni bardzo ważną rolę i to fakt niezaprzeczalny. Dlatego też przy wyborze nie można kierować się tylko walorami estetycznymi, choć i one są ważne. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, czy dany osprzęt posiada certyfikaty, ale i atesty, choćby normę IP. Osprzęt elektryczny Schneider będzie trafnym wyborem. Zwróćcie jeszcze uwagę na funkcjonalność, do której można zaliczyć choćby wygodę użytkowania czy sposób montażu. Gniazda elektryczne, które będziecie montować muszą być wyposażone w ochronny styk, którym może być np. bolec. I tutaj znowu bardzo dobrze sprawdzą się gniazdka Schneider. Wybierając gniazdka do łazienki, warto wybrać modele posiadające klapki chroniące przed zachlapaniem czy zalaniem, co zapobiega zwarciu w instalacji. Trzeba przyznać, że wybór osprzętu jest naprawdę duży. Nie można kierować się tylko estetyką, choć i ona jest ważna, np. warto wybierać jednolite gniazdka czy włączniki, ewentualnie z tej samej serii, gdyż wtedy będą dobrze do siebie pasować.

Osprzęt modułowy – czy to dobry wybór?

Efektywność energetyczna jest ważna i wpływa na nią wiele elementów. Niewątpliwie wybierając dobrej jakości sprzęt modułowy, można zyskać spore możliwości. Otóż w takich modułach można umieścić wszelkiego rodzaju czujniki, ściemniacze czy regulatory i zyskać smart rozwiązania dla swojego domu. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko wygodne, nowoczesne, ale też w prosty sposób obniżycie rachunki. Zwróćcie jeszcze uwagę na rozkład gniazd oraz ich ilość. W przypadku dużego domu owa ilość gniazdek nie może być mała. Rekomenduje się stosowanie włączników świateł stosunkowo blisko drzwi. Zazwyczaj jest to ok. 15 cm. Ważna jest także wysokość i powinna ona wynosić ok. 1,5 metra od podłogi. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku gniazdek wtyczkowych. Należy je zamontować niżej, bo na wysokości ok. 30 cm nad podłogą, choć ta zasada nie obowiązuje w kuchni, gdzie zawsze gniazdka wtyczkowe powinny znajdować się nad wysokością blatu, co zapewnia wygodę, ale też wpływa na bezpieczeństwo. Jakość ma znaczenie, dlatego warto wybierać producentów, którzy w swojej ofercie mają dobry osprzęt elektryczny. Możemy Wam polecić kontakty Schneider. W każdym pokoju warto zamontować gniazdo elektryczne Schneider.

gniazdka elektryczne

Jakie gniazdka i włączniki warto wybrać do łazienki oraz kuchni?

Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których w szczególny sposób trzeba zadbać o bezpieczeństwo ze względu na wilgoć czy parę wodną. Należy szukać takich rozwiązań, które rzeczywiście zwiększą bezpieczeństwo, tak aby nie doszło do spięcia, a w konsekwencji pożaru. W tych pomieszczeniach absolutnie nie można montować klasycznych gniazdek. Na pewno dobrze sprawdzają się gniazda hermetyczne i podtynkowe. Można je stosować nawet przy dużej wilgotności. Takie gniazda znajdziecie w ofercie Schneider Electronics. Pamiętajcie jeszcze, że na osprzęcie nie warto oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej i zyskać produkty niezawodne, których nie będzie trzeba ciągle wymieniać, bo żółkną czy pękają. Zwróćcie jeszcze uwagę na normy jakościowe oraz zabezpieczenia, szczególnie istotne w przypadku, gdy będziecie umieszczać je w kuchni czy łazience.

Styl również się liczy

Estetyka jest ważna, choć rzeczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze. Warto jednak zadbać również o aspekt estetyczny. Należy dobierać osprzęt do danego pomieszczenia. Można postawić na monochromatyczność, ale też na design. Obecnie bardzo modne są osprzęty w wersji minimalistycznej, które cechuje prosta linia wzornicza i surowość. Dobrym wyborem są także smukłe gniazdka i włączniki, które naprawdę minimalnie odstają od ściany. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to i tutaj wybór jest naprawdę solidny. Polecamy Schneider Electric gniazdka w eleganckim stylu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij