Jak się regenerować, nie wychodząc z domu?

Zdrowe powietrze to jeden z czynników, który pozwala czuć się dobrze w domowych zakątkach. Możesz sam zadbać o jego jakość w zaledwie kilku krokach. Zastanawiasz się jak tego dokonać? Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj zbawienny wpływ świeżego powietrza na nasz organizm.

Jak się regenerować na co dzień we własnym mieszkaniu?

Zdecydowaną większość czasu spędzasz codziennie w pomieszczeniach zamkniętych – w domu, w pracy, w urzędzie bądź w sklepie. W ciągu dnia wdychasz do 11 500 litrów powietrza. To dużo – dlatego tam, gdzie to możliwe, powinieneś zadbać o jego jakość. Ma to ogromny wpływ na zdrowie.

W powietrzu występuje określona ilość jonów. W wolnej przestrzeni, przy wodospadach czy w lesie jest ich bardzo wiele, a powietrze jest odczuwalnie rześkie i czyste. W miastach ilość jonów jest znacznie mniejsza. Sytuacja ta ma związek z zanieczyszczeniami różnego pochodzenia. Przedostaje się ono do wnętrz domów i mieszkań. Mimo, że nie da się całkowicie zmienić go na zewnątrz, można poprawić jego jakość wewnątrz pomieszczeń. Zadbaj więc o zdrowe powietrze w domu.

Jak poprawić domowy klimat?

Choć dom wydaje się najbezpieczniejszym miejscem na ziemi, łatwo doszukasz się w nim czynników, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia i samopoczucie jego mieszkańców. Na pozór niewidoczny kurz jest siedliskiem roztoczy i przyczyną alergii aż u 25% osób. Jego ograniczenie pozwala odzyskać czyste powietrze, a tym samym – zdrowie.

Dzięki badaniom naukowców wiemy, że powietrze nasycone jonami ujemnymi wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia – zwiększa koncentrację i regeneracje, eliminuje alergie, pozwala oddychać pełną piersią, dotleniać organizm i zwiększać jego odporność.

Jak się regenerować we własnej przestrzeni? Aby stworzyć i utrzymać w mieszkaniu lub w domu przyjazny mikroklimat – zdecyduj się na produkty z serii Baumit Ionit (https://baumit.pl/produkty/produkty-ionit), które pomogą uregulować poziom wilgotności i poprawią jakość powietrza.

Dlaczego warto zainwestować w produkty Baumit Ionit?

Rezultatem badań przeprowadzonych przez firmę Baumit jest stworzenie produktów z serii Ionit, w której skład wchodzi mineralna farba wewnętrzna oraz gładzie szpachlowe. Jony ujemne zawarte w farbie wiążą się z kurzem i pyłkami, które opadają na powierzchnie płaskie i są łatwe do sprzątnięcia. Jest możliwe przy odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu (40-60%) którą z kolei zapewniają masy szpachlowe IonitFino lub IonitFInish.

Aby potwierdzić ich skuteczność Baumit przeprowadził testy, które wykazały, że ilość pyłków brzozy w powietrzu w pomieszczeniu (po zastosowaniu produktów z serii Ionit) spadła aż o 90% w ciągu 30 minut od momentu rozpoczęcia badań. Wykończenie pomieszczeń przy użyciu Ionit System pozwala uzyskać kilkukrotnie większe stężenie jonów niż ich przeciętny poziom w mieście lub na wsi.

System Baumit Ionit złożony jest z trzech produktów:

  • Baumit IonitFino i Baumit IonitFinish – masy szpachlowe regulujące wilgotność w pomieszczaniach,
  • Baumit IonitColor – farba wewnętrzna zwiększająca ilość naturalnych jonów w powietrzu.

Produkty te można bezpiecznie aplikować na płyty kartonowo-gipsowe, podłoża betonowe oraz tynki wewnętrzne mineralne. Masy szpachlowe należy nakładać w dwóch warstwach, do grubości 1,5 mm – jak zaleca producent. Wówczas możliwa jest regulacja wilgotności. Jako ostatnią warstwę użyj farbę Baumit IonitColor przy pomocy pędzla, wałka lub metody natryskowej airless.

Ciesz się zdrowym mikroklimatem w domu

Nie wiesz, jak się regenerować we własnych czterech kątach? Przeczytaj artykuł na blogu Baumit: https://baumit.pl/serwis/blog/zdrowe-mieszkanie/jak-regenerowac-sie-w-domowym-zaciszu. Zapoznaj się z kartami technicznymi produktów Baumit Ionit i zobacz, jak niewiele dzieli Cię od zdrowego mieszkania i lepszego samopoczucia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij