Jak zaaranżować łazienkę z wanną wolnostojąca?

Łazienka z wanną wolnostojącą daje pełną swobodę w wyborze miejsca w pomieszczeniu. Wolnostojąca wanna stojąca na ziemi lub podniesiona z nóżkami, dla tych, którzy preferują styl retro, to prawdziwy mebel, który wyraża się w mnogości modeli wzorniczych odpowiednich dla wszystkich stylów. W przeciwieństwie do tradycyjnych wanien, wanny wolnostojące nie wymagają montażu podtynkowego, dzięki czemu można je dowolnie ustawić w łazience.

Wanna wolnostojąca aranżacja – poradnik dla każdego

Wanna wolnostojąca będąc bardzo widoczna, dobrze nadaje się do wyposażenia bardzo dużych pomieszczeń, w których przestrzeń zarezerwowana dla dobrego samopoczucia i relaksu ma stać się prawdziwym bohaterem. Nie powinno się wykluczać całkowicie jej obecności nawet we wnętrzu małej lub długiej i wąskiej łazienki. Jeśli przestrzeń jest zaprojektowana co do centymetra, to mała wolnostojąca wanna przylegająca do krótkiej ściany również może zagwarantować stylowe pomieszczenie.

Łazienka z wanną wolnostojącą z pewnością doskonale sprawdza się, gdy ta znajduje się w centralnym punkcie pomieszczenia. Ciekawym sposobem jest montaż na równi ze ścianą i dodatkowym parawanem. W zależności od materiału, zwiększy poziom prywatności i efekt scenograficzny: np. szklana ściana wraz z przezroczystościami i efektami dekoracyjnymi nada luksusowego wykończenia. Spośród materiałów możesz wybierać wanny ceramiczne czy kamienne, każda z nich jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.

Wanna wolnostojąca w małej łazience – przeczytaj przed zakupem

Dużą zaletą jest dowolne wstawianie wanny wolnostojącej w przestrzeń, ale wiąże się to z dużą dbałością o aspekty techniczne, takie jak rozmieszczenie rur w pomieszczeniu czy usytuowanie odpływów. Dlatego ważne jest, aby zaprojektować instalację wraz z profesjonalistą, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Ponadto przy ustawianiu wanny wolnostojącej w małej łazience, należy również wziąć pod uwagę miejsce na baterie: w większości przypadków jest ona wolnostojąca, a zatem samonośna, nie jest montowana na ścianie lub na wannie, ale na ziemi.

Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą zrealizować aranżację łazienki z wanną wolnostojącą. Od najbardziej klasycznych po najnowocześniejsze. Jeśli zastanawiasz się, gdzie postawić butelki z mydłem i szamponem, jest na to łatwe rozwiązanie. Ponieważ wanna wolnostojąca nie jest zagłębiona w ścianę, nie integruje przestrzeni podparcia, ale nie oznacza to, że maleje jej praktyczność, po prostu otwiera nowe możliwości.

Jeśli wanna wolnostojąca jest ustawiona blisko ściany, możesz pomyśleć o wykorzystaniu ewentualnej wnęki w ścianie lub półek jako powierzchni podparcia oraz wieszaków do przechowywania ręczników i szlafroka. Na rynku dostępne są różne modele wanien wolnostojących, które różnią się kształtem i rozmiarem. Najlepszym wyborem może być tylko ten, który najlepiej pasuje do Twojego otoczenia i stylu, który chcesz osiągnąć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij