Jak zaprojektować taśmę samoprzylepną z nadrukiem?

Pakowanie produktów wyłącznie szarą taśmą to już przeszłość. Nowoczesny biznes, bez względu na to, czy sprzedaje, czy również produkuje swoje towary, musi się wyróżniać. Jednym ze sposobów na tani i skuteczny marketing jest stosowanie taśmy samoprzylepnych z nadrukiem. Jak je łatwo i szybko zaprojektować? Wyjaśniamy. 

Zastosowanie taśm samoprzylepnych z nadrukiem

Najważniejszą rolą taśm samoprzylepnych jest zabezpieczenie paczek przed rozszczelnieniem i wysypaniem zawartości. Ma to znaczenie zarówno w transporcie wewnętrznym (np. w magazynie), jak i gdy towar jest dostarczany do kontrahenta lub klienta. Bezpieczeństwo przesyłek pozwala uniknąć strat, które wynikają ze zniszczenia produktu. W przypadku klientów dodatkową stratą może być niekorzystna opinia, która się pojawi w związku z wadliwym towarem. Taśma samoprzylepna z nadrukiem powinna być więc wytrzymała i dobrana do warunków, w jakich będzie stosowana. Warto wziąć pod uwagę to, do jakiego materiału będzie klejona, czy będzie to porowaty karton, czy gładka folia. 

To jednak nie wszystko. Taśma może zawierać istotne informacje na temat zawartości danej paczki. Ma to szczególne znaczenie w przypadku elektroniki, delikatnych przedmiotów (porcelany, szkła itp.). W ten sposób firma łatwiej zadba o bezpieczny transport przesyłek, które mogą ulec zniszczeniu, jeśli będą nieprawidłowo przenoszone czy wkładane do większych opakowań zbiorczych. Czytelna informacja pomoże pracownikom firmy transportowej zachować ostrożność w trakcie doręczania paczek. Ponadto elementy ostrzegawcze mogą dotyczyć sposobu przechowywania danego towaru, np. konieczności zapewnienia odpowiednio niskiej temperatury. 

Inną funkcją taśmy samoprzylepnej z nadrukiem jest wsparcie działań marketingowych. We współczesnych realiach biznesowych walka o klienta trwa niemal na każdym polu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o każdy możliwy detal, dzięki czemu klient lepiej zapamięta daną markę. Pomoże w tym taśma klejąca z nadrukiem, która może zawierać slogan, logo firmy, jej dane lub inny przekaz marketingowy. Gdzie można ją stworzyć? O tym poniżej. 

Jak zaprojektować własną taśmę? 

Pozornie może się wydawać, że stworzenie taśmy samoprzylepnej z nadrukiem (zobacz: https://tcmservice.pl/produkty-kategoria/tasmy-z-nadrukiem/tcmservice.pl/produkty-kategoria/tasmy-z-nadrukiem/) to zadanie dla wykwalifikowanego grafika. Jest jednak inaczej dzięki kreatorowi dostępnemu na stronie producenta taśm TCM Service. To bardzo intuicyjne narzędzie, w którym można użyć gotowego projektu (np. logo) lub stworzyć własny z dostępnych uniwersalnych ikon, pól tekstowych i tym podobnych elementów. Ponadto możesz wybrać szerokość wydruku, jak i dobrać parametry taśmy (szerokość i długość). Taśmy samoprzylepne z nadrukiem są dostępne w trzech podstawowych kolorach (transparentny, biały, szary), a sam nadruk może składać się z trzech wybranych kolorów. Co równie istotne, w TCM Service możesz wybrać materiał, z jakiego będzie wyprodukowana taśma, np. papier, PVC, czy PP. Każdy z nich ma nieco inne właściwości i zastosowanie, dzięki czemu łatwo dobrać konkretny typ taśmy do potrzeb w firmie. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij