Jak zorganizować przenośne toalety na budowie?

Na budowie każdy pracownik musi mieć zagwarantowany dostęp do zaplecza sanitarnego. Powszechnie praktykowanym rozwiązaniem w tym zakresie jest wynajem toalet przenośnych. Jak taka procedura wygląda?

Ile toalet musi być na budowie?

Liczba wynajmowanych toalet zależy od liczby pracowników – zaleca się, by na maksymalnie dziesięciu pracowników przypadała jedna kabina. Toalety przenośne muszą być regularnie serwisowane, tak by zapewnić użytkownikom w pełni komfortowe, higieniczne warunki – rekomendowaną opcją jest serwis raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast gdy z toalety korzysta mniej niż czterech pracowników, wystarczy serwis co dwa tygodnie.

Jak wybrać model przenośnej toalety?

W wersji standard toaleta ma jedno stanowisko toaletowe z deską sedesową, pojemnik na papier, antypoślizgową podłogę oraz zamykane drzwi. Opcjonalne wyposażenie dodatkowe obejmuje umywalkę, dozownik mydła oraz podajnik ręczników papierowych, w niektórych kabinach montuje się także dodatkowe oświetlenie, lustro, kosz na śmieci czy podajnik nakładek higienicznych na sedes. Od standardu i dodatkowego wyposażenia zależy cena kabiny.

Wynajem korzystniejszy od kupna

Możliwy jest zakup przenośnej toalety na własność, ale organizując plac budowy znacznie wygodniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie wynajem. Warto skorzystać w tym celu z darmowej wyszukiwarki wcexpress.pl, która pomaga znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę dostosowaną do oczekiwań klienta. Cena z porównywarki jest ceną ostateczną – podczas realizacji zamówienia nie są doliczane żadne koszty dodatkowe.

Dzięki wyszukiwarce można szybko sprawdzić, jakie firmy zajmują się dostawą przenośnych toalet na danym terenie. Po wyborze dostawcy wystarczy już tylko podać termin dostarczenia toalet oraz częstotliwość serwisu. Płatności realizowane są w systemie PayU, a każdy klient otrzymuje fakturę potwierdzającą zakup usługi. Nie trzeba z góry określać długości najmu – umowę można wydłużyć online za pomocą specjalnej aplikacji.

Przywiezienie przenośnych toalet na plac budowy oraz ich odbiór po zakończeniu umowy jest wliczone w cenę usługi. Dostawa wynajętych kabin odbywa się w przeciągu dwóch dni roboczych, ale jest możliwość skorzystania z usługi express, w ramach której przenośne toalety dostarczane są już na drugi dzień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij