Kredens z XIX wieku w kuchni? Czy antyki sprawdzą się w kuchni?

W aranżacji wnętrz można obecnie zauważyć wiele różnego rodzaju trendów, dzięki którym praktycznie każdy ma szansę znaleźć styl odpowiadający jego potrzebom oraz gustowi. Z jednej strony dużą popularnością cieszą się minimalistyczne, wręcz surowe wnętrza, które zachwycają panującym w nich porządkiem i harmonią, a z drugiej strony wiele osób decyduje się na pełne kolorów i różnych elementów ozdobnych aranżacje, które czerpią z takich stylów, jak rustykalny, retro, czy glamour. Można zatem przyjąć, że we współczesnych wnętrzach króluje eklektyzm, dzięki czemu możemy mieszkać dokładnie tak, jak nam się podoba, łącząc nowoczesne przedmioty np. z antykami.

Czy antyki sprawdzą się w kuchni?

Antyk jest to określenie zabytkowego przedmiotu sztuki dawnej, który posiada wartość zabytkową, historyczną, estetyczna lub materialną. Najczęściej spotyka się przedmioty użytkowe, takiej jak meble, zegary, obrazy, porcelanę, czy książki, które określane są mianem antyków. Co do umieszczenia antyków w swoich wnętrzach wiele osób ma wątpliwości. Dla jednych są one zbyt eleganckie i przez to brakuje im pomysłu, jak wkomponować je w przestrzeń swojego domu lub mieszkania, a dla drugich są niepraktyczne lub zwyczajnie nie odpowiada im taki styl.

Kredens z XIX wieku w kuchni?

Utarło się przekonanie, że antyki, a przede wszystkim meble tego typu, nie nadają się do kuchni oraz łazienek. Chodzi tu w głównej mierze o ryzyko zniszczenia, związane z dużą ilością wilgoci oraz zanieczyszczeń w tego typu pomieszczeniach. Na szczęście żyjemy w czasach, w których dostępne są przeróżne środki konserwujące, dzięki którym możemy zabezpieczyć odpowiednio drewno i cieszyć się jego urokiem nawet w kuchni, czy pokoju kąpielowym. Jeśli chodzi o to pierwsze pomieszczenie, to wiele osób decyduje się na ustawienie w nim np. zabytkowego kredensu. Zabytkowe meble do kuchni bardzo często dziedziczymy po przodkach, nie mniej kredens z XIX wieku znajdziesz na antiquebeauty.eu, czyli w sklepie z ekskluzywnymi antykami. Znajdziesz tam również stylowe biurka, komody czy barki z tamtej epoki.

Gdzie jeszcze kupować antyki?

Większość osób zapytana o to, gdzie można kupić antyki zapewne odpowiedziałaby, że w sklepie z antykami. Oczywiście jest to odpowiedź jak najbardziej poprawna, co więcej, jeszcze kilkanaście lat temu była to w zasadzie jedyna opcja. Chcąc wyposażyć swój dom w dobrze zachowane meble z historią, najlepszym rozwiązaniem było udać się do sklepu z antykami lub antykwariatu, w którym sprzedawano takie rzeczy. Dzisiaj mamy zdecydowanie więcej możliwości. Meble antyczne można kupić w internecie, ciekawe oferty dostępne są np. w serwisach aukcyjnych.

Antyki we współczesnych wnętrzach

Jak wiadomo, wiele osób mieszka obecnie w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Małe mieszkania są popularne zwłaszcza w dużych miastach. Tymczasem dość powszechna jest opinia, że antyki najlepiej prezentują się w przestronnych i jasnych wnętrzach. Czy to oznacza, że osoba mieszkająca w kawalerce musi zrezygnować z marzenia posiadania jakiegokolwiek pięknego, starego mebla? Absolutnie nie! Trzeba tylko dobrać taki egzemplarz, który nie przytłoczy naszego wnętrza. Świetnie sprawdzą się np. niewielkich rozmiarów konsole, czy toaletki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij