Od czego zależy cena za układanie glazury

Od czego zależy cena za układanie glazury?

Profesjonalne ułożenie płytek tak, aby nie odstawały od powierzchni i miały równe fugi to kwestia priorytetowa. Kafelkarzy i płytkarzy jest na pęczki. Wiele osób ma jednak problem ze znalezieniem godnego zaufania fachowca, który nie zedrze z nich góry pieniędzy. Z drugiej strony są z kolei „specjaliści”, których usługi są tanie, za to wykonawstwo przyprawia o zawał serca. W poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać sprawdzonych fachowców i jak wyglądają stawki za taką usługę.

Układanie glazury – co składa się na cenę?

Każdy glazurnik ma swój cennik podstawowy, który obejmuje koszty za skucie starych kafelków, przygotowanie podłoża pod nowe płytki jak wyrównanie ścian lub podłogi. Za samo ułożenie płytek fachowcy liczą sobie od 25 złotych do nawet 70 zł za metr kwadratowy. Ceny mogą wzrosnąć w zależności od tego, czy kładzione będą płytki ścienne, czy podłogowe lub gdy klient wprowadza indywidualne zmiany jak szlifowanie boków kafli, wywiercenie w nich otworów, położenie gresu, przycinanie płytek, dodatkowy montaż ozdobnych listw itp. Zatem cena nie zawsze będzie taka, jak podaje się w ogólnym cenniku. Najczęściej są one ruchome i ustalane indywidualnie w zależności od rodzaju wykonywanych prac. O tym, za co jeszcze trzeba zapłacić glazurnikowi tłumaczy poradnik na https://glazurnik-katowice.pl/ z dokładnymi stawkami z poszczególne usługi.

Jak wybrać dobrego glazurnika?

Najlepiej rozpytać wśród znajomych zwłaszcza tych, którzy niedawno robili remont łazienki albo kuchni. Jeśli mogą polecić kogoś zaufanego, to warto z tego skorzystać, a wcześniej zobaczyć efekt tych prac. Gdy już zdecydujemy się na konkretnego fachowca, należy się z nim spotkać i omówić dokładnie zakres prac oraz ustalić cenę. Aby sprawdzić, czy mamy do czynienia z prawdziwym profesjonalistą, warto go nieco przepytać np. jakiego rodzaju kleju do płytek planuje użyć. Jeżeli na to pytanie odpowie, że obojętnie to znaczy, że nie mamy do czynienia z dobrym fachowcem. Jeżeli dany glazurnik nie ma nic do ukrycia, to z pewnością powinien się zgodzić na przeprowadzenie małego testu, tzn. poprośmy go o to, aby wykonał przykładową pracę na niewielkim odcinku w jakimś pomieszczeniu, którego nie używamy. Wtedy można zobaczyć gołym okiem z kim mamy do czynienia. Jeśli płytki nie będą zaplamione zaprawą, estetycznie będą się ze sobą stykać, a po wykonanej pracy wykonawca posprzątał po sobie pomieszczenie i usunął wszelkie odpadki i zabrudzenia, to znak, że trafiliśmy na właściwą osobę. Jedyne co pozostaje to ustalić zakres prac i wynegocjować korzystną dla obu stron cenę. Wiadomo, że doświadczony i sprawdzony fachowiec będzie miał swoją wartości, ale nigdy nie zaszkodzi negocjować. Na pewno nie odprawi z kwitkiem, bo tak wykwalifikowani fachowcy po prostu nie robią.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij