Ogrodzenia nowoczesne z aluminium – jak dopasować je do architektury domu?

Aluminiowe ogrodzenia są dzisiaj wybierane bardzo często. Gdy także zastanawiasz się nad zakupem tego typu konstrukcji, sprawdź, w jaki sposób można dopasować ją do nowoczesnego domu, aby podkreślić jego architekturę. Oto nasze propozycje!

 

Ogrodzenia aluminiowe to bardzo dobry wybór wtedy, gdy poszukuje się solidnego, wytrzymałego, trwałego, a przy tym estetycznego ogrodzenia posesji. Nowoczesne ogrodzenia – https://fello.pl/ogrodzenia/ z aluminium cechują się naturalną odpornością na korodowanie i warunki pogodowe, a także nie wymagają konserwacji.

Producenci ogrodzeń aluminiowych przygotowali dla swoich klientów szeroką gamę różnych wariantów wzorniczych. Na co warto się zdecydować?

Ogrodzenia panelowe z aluminium

Wśród najczęściej kupowanych ogrodzeń aluminiowych znajdują się te wykonane z paneli z profili aluminiowych. Ułożone poziomo panele mogą mieć różne szerokości i dawać różny poziom prześwitu, aby ogrodzenie mogło wyglądać atrakcyjnie. Panele mogą być układane symetrycznie albo asymetrycznie, na przykład mogą być mniej zagęszczone w górnej części przęseł.

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe o konstrukcji panelowej wykonane są najczęściej w kolorze szarym – grafitowym albo jasnoszarym, które doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę.

Ogrodzenia aluminiowe mogą być uzupełnione prostymi słupkami metalowymi, ale także podmurówkami i słupkami wykonanymi z betonu, obłożonymi dekoracyjną okładziną kamienną, cegłą klinkierową albo gabionami – koszami metalowymi wypełnionymi kruszywem kamiennym.

Drewnopodobne ogrodzenia aluminiowe

Ogrodzenia drewniane mają naturalny wygląd, który także świetnie koresponduje z nowoczesną architekturą, jednak wymagają systematycznego konserwowania. Bez właściwej impregnacji narażone są na szybkie niszczenie.

Alternatywą dla ogrodzeń drewnianych są ogrodzenia drewnopodobne, które wykonane są z aluminium imitującego naturalne drewno. Dzięki temu panele aluminiowe wyglądają naturalnie, ale jednocześnie nie są one podatne na niszczenie na skutek czynników pogodowych i nie wymagają impregnowania.

Ogrodzenia aluminiowe o pionowych panelach

Poza ogrodzeniami panelowymi z poziomo ułożonymi panelami w sprzedaży można znaleźć także ogrodzenia wyróżniające się pionowymi profilami. Przęsła mogą być otwarte lub zamknięte – dekoracyjnie obramowane, co nadaje im także współczesny wygląd. Dzięki wielu wariantom kolorystycznym można łatwo dopasować je do architektury domu.

Jeszcze więcej pomysłów na ogrodzenia domu w nowoczesnym stylu można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij