Okładziny ryflowane oraz lamele ścienne z betonu – nowoczesny i ciekawy materiał

Ryflowane okładziny, w tym drewniane panele ścienne nie są niczym nowym na rynku, ale tuż obok nich swoje miejsce znalazły odpowiedniki z betonu. Ciekawe wizualnie, łatwe i niedrogie w montażu, a do tego wnoszące dynamikę do wnętrz. Czym się wyróżniają betonowe lamele i okładziny ryflowane? Jakie efekty można uzyskać wybierając produkty z betonu architektonicznego?

Ryflowane okładziny, w tym drewniane panele ścienne nie są niczym nowym na rynku, ale tuż obok nich swoje miejsce znalazły odpowiedniki z betonu. Ciekawe wizualnie, łatwe i niedrogie w montażu, a do tego wnoszące dynamikę do wnętrz.

Czym się wyróżniają betonowe lamele i okładziny ryflowane? Jakie efekty można uzyskać wybierając produkty z betonu architektonicznego?

Panele ryflowane – czym się charakteryzują?

Panele ryflowane mają przestrzenną strukturę. Wyglądają niczym okładziny z pionowymi, wydrążonymi rowkami na całej długości. To właśnie ta struktura sprawia, że ich zastosowanie we wnętrzach dodaje lekkości, a zarazem dynamiki.

Ryflowane okładziny nadają się do montażu pionowego lub poziomego, na ścianach i sufitach. Można je zastosować na większości ścian lub wybrać tylko jedną, która będzie fundowała użytkownikom widok niepowtarzalnej struktury. W każdym przypadku powstaje ciekawy efekt dekoracyjny, choć takim panelom nie brakuje praktycznych zalet.

Nie tylko estetyczne

Zarówno ryflowane okładziny, jak i lamele ścienne o nieco gładszej powierzchni nadają się do dodatkowego wygłuszenia i zaizolowania ścian. Równie dobrze spełniają swoje funkcje, gdy w grę wchodzi stworzenie ścianki działowej. Jest to zatem świetne rozwiązanie do wielofunkcyjnych pomieszczeń, w których użytkownicy chcą stworzyć intymną atmosferę w części sypialnianej, liczą na ukrycie przed wzrokiem osób postronnych przestrzeni przeznaczonej do pracy bądź zależy im na ciekawej i funkcjonalnej, a także niepowtarzalnej dekoracji wnętrza.

Dlaczego beton architektoniczny?

W trendach wnętrzarskich wciąż przewijają się materiały naturalne. Wśród nich jest sporo miejsca na betonowe produkty, które mimo swojej surowej i minimalistycznej natury, są w stanie wnieść ciepło do wnętrz – nie tylko domowych.

Beton architektoniczny w formie okładzin ryflowanych lub lameli ściennych gwarantuje trwałość, unikalną estetykę, ponadto trudno palność, łatwość utrzymania w czystości oraz niskie ryzyko uszkodzeń.

Materiał ten pasuje do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych. Wpisuje się w charakter wnętrz industrialnych oraz typowych loftów. Sprawdza się jako kontrast do innych surowców naturalnych, np. drewna, z którym jest chętnie łączony. Podkreśla charakter dowolnego pomieszczenia, zarówno domowego, jak i biurowego. Może wyglądać nie tylko nowocześnie, lecz również wpisywać się w klimat elegancki, a nawet bliski atmosferze panującej we wnętrzach vintage czy rustykalnych. Ma zatem w sobie uniwersalność estetyczną, która w połączeniu z przestronnością i dynamiką paneli ryflowanych daje niepowtarzalny efekt.

Wybór oferty ma znaczenie!

Coraz więcej firm proponuje rozmaite produkty bazujące na betonie architektonicznym. Aby jednak wybór produkty był zadowalający, a efekty końcowe jego zastosowania satysfakcjonujące, należy się wystrzegać podróbek. Łatwo je rozpoznać chociażby po niestandardowo niskich cenach. Oryginalne elementy z betonu architektonicznego nie należą do tanich materiałów, jednak ich cena jest zdecydowanie adekwatna do oferowanych jakości, trwałości i właściwości.

Na indywidualne realizacje, ręcznie przygotowane produkty oraz najlepszą jakość można liczyć, korzystając z oferty Steinhorn. Firmy, która stawia na unikalne i autorskie rozwiązania, nieograniczone możliwości projektowe oraz przemianę tego, co pierwotnie niedoskonałe, w wizualnie atrakcyjne i niepowtarzalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij