Oszczędzaj na ogrzewaniu

Koszty ogrzewania domów regularnie wzrastają. Ceny paliw opałowych idą w górę, co z kolei sprawia, że okres jesienno-zimowy jest coraz bardziej kosztowny. Opłaty za sezon grzewczy stają się jeszcze wyższe, jeśli pomieszczenia nie są dobrze ocieplone i ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz. Sprawdź, jak zaradzić temu problemowi i na co zwrócić uwagę podczas ocieplania domu, aby oszczędzać na ogrzewaniu.

Zadbaj o idealną szczelność warstwy ociepleniowej

Budując dom, koniecznie należy od razu zadbać o jego odpowiednie ocieplenie. Jest to proces, którego nie opłaca się odkładać na później. Generuje on dodatkowe koszty, których wiele osób stara się unikać w czasie budowy, która pochłania sporo zasobów finansowych. Należy mieć jednak na uwadze, że wprowadzenie się do nieocieplonego domu będzie powiązane ze znacznym wzrostem kosztów użytkowania. Nieocieplony dom nie będzie zatrzymywał ciepła w środku, co oznacza, że ogrzewanie będzie pochłaniało bardzo dużo środków finansowych i będzie wiązało się z ogromnymi stratami.

Jeśli masz dom, który nie został ocieplony lub zostało to zrobione w sposób, który Twoim zdaniem nie spełnia wymagań, to koniecznie przeprowadź badanie termowizyjne budynku. W ten sposób sprawdzisz, czy Twoje podejrzenia są słuszne i znajdziesz miejsca, przez które ucieka najwięcej ciepła. Po przeprowadzeniu dokładnych testów warto porozmawiać z fachowcem, jakie działania najlepiej wdrożyć, aby uszczelnić warstwę ociepleniową i tym samym obniżyć koszty ogrzewania.

Postaw na nowoczesne rozwiązania od specjalistów

Obecnie na rynku budowlanym dostępne są różne metody ocieplania budynków. Warto więc zastanowić się nad tym, jaką opcję wybrać i postawić na rozwiązanie, które w danym przypadku będzie najbardziej skuteczne. Poza tradycyjnymi i doskonale znanymi metodami, takimi jak ocieplanie z wykorzystaniem wełny mineralnej i styropianu, coraz większą popularnością cieszy się ocieplanie pianką poliuretanową. Jest to rozwiązanie, które zapewnia bardzo dobre efekty i jest szybkie w realizacji.

Ocieplanie domu pianką PUR metodą natryskową pozwala na równomierne pokrycie każdej powierzchni bez jakichkolwiek łączeń. Piana poliuretanowa doskonale przylega bez względu na to, na jakie podłoże jest nakładana. Dodatkowo bardzo szybko zasycha, dzięki czemu nie trzeba martwić się o opóźnienie innych prac. Można wykorzystywać ją do ocieplania elewacji, podłóg i stropów, a także poddaszy i innych trudnych miejsc. To rozwiązanie gwarantuje brak mostków termicznych, dzięki czemu ciepło nie ucieka na zewnątrz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij