Poznaj nowoczesne zestawy wideodomofonowe!

Skuteczna komunikacja głosowa oraz kontrola dostępu do budynku to podstawowe, lecz niejedyne zalety nowoczesnych zestawów wideodomofonowych. Profesjonalne domofony z kamerą zapewniają użytkownikom możliwość autoryzacji osób zarówno przy użyciu dźwięku, jak i obrazu.

Wideodomofony, takie jak wideodomofon BAS IP, oferują użytkownikom szereg rozmaitych funkcji. Oczywiście sztandarową funkcjonalnością tego rodzaju sprzętu jest możliwość komunikacji w torze audio i video. Wiele dostępnych na rynku wideofonów zapewnia ponadto możliwość sterowania wieloma elektrozaczepami czy komunikację interkomową. Warto też podkreślić, że coraz częściej video domofony wykorzystują instalację sieci komputerowej w standardzie IP.

Jak działają wideodomofony?

Istota działania wideodomofonów jest podobna do klasycznych domofonów. W chwili wywołania abonenta z poziomu stacji bramowej urządzenie domofonowe informuje go o zestawianiu połączenia – zazwyczaj poprzez sygnalizację dźwiękową w urządzeniu abonenckim. W chwili podniesienia słuchawki przez abonenta pojawia się możliwość komunikacji głosowej pomiędzy urządzeniem abonenckim a stacją bramową oraz sterowanie elektrozaczepem przez abonenta. W ten sposób użytkownik może zdalnie otwierać drzwi, bramę albo furtkę. Bardziej zaawansowane modele pozwalają na sterowanie wieloma elektrozaczepami. Wideodomofon pozwala dodatkowo na podgląd obrazu otoczenia w pobliżu stacji bramowej. Domofon z kamerą video umożliwia zatem rozpoznanie osób oczekujących na wejście do domu, biura lub na teren posesji, wymiernie podnosząc poziom bezpieczeństwa w interesującym nas obiekcie. Interesującym rozwiązaniem jest również domofon WiFi z kamerą, działający bezprzewodowo.

Jakie są parametry zestawów wideodomofonowych IP?

Rozbudowane funkcje zestawów widedomofonowych IP sprawiły, że zdecydowaliśmy się szerzej omówić parametry wideodomofonów. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

  • Ekran – rekomendowane minimum to przekątna ok. 7 cali oraz wyświetlacz LCD z matrycą klasy TFT. Droższe modele mogą być dodatkowo wyposażone w panele dotykowe, ułatwiające obsługę urządzenia.
  • Funkcja głośnomówiąca – domofon z kamerą może być też wyposażony w funkcję głośnego mówienia. Funkcjonalność jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba rozmowy przez wideodomofon z większej odległości – np. w biurze czy salce.
  • Moduł komunikacji Ethernet – karta sieciowa jest niezbędna do działania urządzeń w sieci komputerowej. Rekomendowana prędkość modułu to 10/100 Mbps. Wyższe modele sprzętu mogą oferować więcej funkcji sieciowych i posiadają kart Ethernet 1 Gbps.
  • Obecność wejść/wyjść – jeżeli planujesz zintegrowanie wideodomofonu z instalacją alarmową albo kontrolą dostępu, to możesz zrealizować to zadanie, korzystając z odpowiednich wejść oraz wyjść. Pamiętaj, by sprawdzić kompatybilność systemów i możliwości integracji przed zakupem.
  • Wsparcie dla dodatkowych kamer – wiele modeli pozwala ponadto na podłączenie dodatkowych kamer. Dzięki temu zestaw wideodomofonowy może realizować również funkcję systemu monitoringu wizyjnego.

Niezmiernie ważnym aspektem jest również kwestia zasilania systemu wideodomofonów. W tym zakresie doskonałym  rozwiązaniem jest wybór domofonów video kompatybilnych z PoE.

Jakie są zalety wideodomofonów?

Główną zaletą wideodomofonów jest oczywiście możliwość prowadzenia dwutorowej komunikacji z osobami zamierzającymi wejść do budynku lub na teren posesji. Zestawy videodomofonowe pozwalają bowiem zarówno na komunikowanie się z użyciem dźwięku, jak i podgląd otoczenia stacji bramowej. Modele zgodne ze standardem IP często pozwalają również na przekazywanie rozmów głosowych do aplikacji mobilnej.

Kup wideodomofon w sklepie EC System!

Szukasz sprawdzonego dostawcy profesjonalnych domofonów z kamerą oraz wideodomofonów dwurodzinnych? Kup niezawodny zestaw domofonowy w sklepie internetowym EC System! W ofercie znajdziesz szeroki asortyment wideofonów. Doświadczeni doradcy handlowi zapewnią Ci fachowe wsparcie w doborze produktów dopasowanych do Twoich potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij