Redukcja strat ciepła w domu – z jakich metod korzystają inwestorzy?

Redukcja strat ciepła w domu – z jakich metod korzystają inwestorzy?

Rosnące koszty energii odpowiedzialnej za ogrzewanie budynków przyczyniają się do podejmowania przez inwestorów różnych kroków zapobiegawczych. Niektóre z nich są mniej, a inne znacznie bardziej wymagające i dotyczą głównie procesów termomodernizacji całego obiektu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań związanych z redukcją strat ciepła w swoim domu, warto poznać szacowane wartości ulatniania się energii z konkretnych miejsc i przegród.

Jak ciepło wydostaje się z wnętrza budynku?

Każdy z nas chciałby, aby nagrzane wewnątrz obiektu powietrze utrzymywało swoją temperaturę tak długo, jak to możliwe. Prawdą jest natomiast, iż nie da się całkowicie wyeliminować strat ciepła w budynku, choć realna jest znaczna ich redukcja. Szacuje się, iż przy braku zastosowania jakichkolwiek form minimalizacji strat energii, do otoczenia może uciec nawet do 70% wytwarzanego przez ogrzewanie ciepła.

Prawie 40% dotyczy samej izolacji ścian zewnętrznych. Reszta może uciec przez dach, okna, drzwi, fundamenty czy wentylację. Te kanały są zdecydowanie najpopularniejszymi i właśnie na nich należy się skupić w kontekście wykonywania wszystkich czynności termomodernizacyjnych.

Rekuperacja – odzysk ciepła przy wymianie powietrza

Doskonale wiadomo, że wszystkie pokoje należy regularnie wietrzyć. To swego rodzaju forma zabezpieczenia przed wilgocią, mocno wpływająca na komfort i samopoczucie wszystkich domowników. Poprzez wietrzenie pomieszczeń przeważnie rozumie się otwieranie okien. Owszem, jest to czynność niezbędna do funkcjonowania każdego człowieka, jednak obecne wnętrza wymagają stałych systemów wentylacji – bez możliwości wyłączenia i ograniczenia. Uciekające nimi ciepło można natomiast zatrzymać rekuperatorami. Są to urządzenia, w których dochodzi do wymiany ciepła pomiędzy opuszczającym budynek czynnikiem nagrzanym, a zmierzającym do pomieszczeń powietrzem zimnym.

Ocieplenie przegród w budynkach

Każdy dom jest w rzeczywistości zbiorem przegród w postaci ścian, dachu czy fundamentów. To właśnie brak odpowiedniej termoizolacji na tych powierzchniach stanowi największy procent strat ciepła do otoczenia. Dlatego też, izolacje fundamentu, ścian zewnętrznych i poddasza w dużej mierze decydują o corocznych wydatkach na ogrzewanie w naszych domach. Chcąc w sposób bardzo dokładny ocieplić swoją posiadłość, warto użyć do tego celu piany PURIOS. To znakomite rozwiązanie odznaczające się przede wszystkim uniwersalnością i ekonomicznością. Dzięki stosowaniu metody natryskowej, piana poliuretanowa jest w stanie wypełnić każdą, nawet najmniejszą szczelinę i dopasować się do wszystkich powierzchni. Nie trzeba zamartwiać się osobnym szukaniem materiałów dla każdego fragmentu budynku. Piana poliuretanowa przeznaczona jest do ocieplenia i izolacji nie tylko ścian zewnętrznych, ale również poddasza i fundamentów. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, iż jest to tworzywo w pełni sprzyjające alergikom, a sama powłoka ocieplenia będzie służyć mieszkańcom przez długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij