Skuteczne sprzątanie po budowie, remoncie biura — jakich środków czystości używać?

Rozwój firmy, jej wzrost zauważyć można nie tylko w coraz większej ofercie, bazie klientów czy rosnących przychodach, ale także w siedzibie. Przeprowadzane mogą być wszelkiego rodzaju rozbudowy i zmiany lokalizacji. Przemiany uwidaczniają się także w remontach. Warto pamiętać, że na zakończenie prac konieczne jest przeprowadzenie gruntownego, solidnego sprzątania. Jakie środki warto wtedy wykorzystać?

Chemia profesjonalna czy ogólnodostępna?

Aktualnie mamy niezwykle szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju środków czystości. Stacjonarnie, jak i w sieci znaleźć można zarówno produkty ogólnodostępne, jak i te przeznaczone do „zadań specjalnych”. Które z nich lepiej sprawdzą się podczas sprzątania po budowie, remoncie biura? Zdecydowanie należy postawić na specjalistyczne rozwiązania. Chemia profesjonalna, np. z oferty Silco Polska, stanowi doskonałe rozwiązanie do usuwania trudnych zanieczyszczeń, które powstają podczas remontu. Ich zastosowanie pomaga nie tylko na pełne oczyszczenie pomieszczenia, jak i zaoszczędzenie czasu podczas przeprowadzania prac. Można je później stosować do regularnego sprzątania biura, dlatego nic się nie zmarnuje. Ponadto doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju firmach, które oferują profesjonalne sprzątanie, w tym także poremontowe.

Środki czystości niezbędne podczas sprzątania po remoncie firmy, hotelu

Nie napiszemy, że sprzątanie po remoncie może być prawdziwą przyjemnością, ponieważ doskonale wiemy, że to trudna praca, jednak można ją usprawnić i umilić sobie korzystając z profesjonalnych środków wysokiej jakości. Zdecydowanie niezbędny będzie płyn myjący, który dolewa się do wody, był łatwiej usuwać zabrudzenia. Może być on uniwersalny, do podłóg (w tym także mocno zabrudzonych, jak to po remoncie…) czy laminatu, tak aby można było dobrać go jak najlepiej do własnych potrzeb. Przydatne są także środki do powierzchni ponadpodłogowych, czyli np. mebli, ram okiennych czy elementów stalowych. W biurach po remoncie zastosowanie mają także produkty przeznaczone do czyszczenia sanitariatów, szkła, a także płyny i mleczka służące do doczyszczania. Gdy przy okazji remontu zapadnie decyzja o czyszczeniu tekstyliów — dywanów, foteli biurowych etc. warto zakupić odpowiedni środek przeznaczony do tego typu prac.

O czym jeszcze pamiętać podczas sprzątania po budowie, remoncie biura?

Sprzątanie pomieszczeń po budowie lub remoncie wymaga nie tylko profesjonalnych środków, ale także właściwego postępowania, aby prace przebiegały możliwie jak najszybciej. Ważne jest przestrzeganie zasady, by czyścić powierzchnie od poziomów najwyższych do najniższych. Oznacza to, że początkowo myje się: lampy, okna, meble, sanitariaty, a na samym końcu podłogi. W pierwszej kolejności konieczne jest sprzątanie na sucho, przy użyciu zmiotek i odkurzaczy (w wielu przypadkach warto wykorzystać model przemysłowy). Dość często czynność tę należy powtórzyć kilkukrotnie, ponieważ kurz przynajmniej przez kilka godzin po zakończeniu prac unosi się w powietrzu i osiada na powierzchniach. Dopiero kolejnym krokiem jest zmycie zabrudzeń na mokro. Oprócz środków czystości konieczny jest zakup: pojemników, worków na śmieci, rękawic ochronnych i czyściwa, ściereczek, które zostaną wykorzystane do sprzątania. Można także skorzystać z usług wykwalifikowanych w tym zakresie specjalistów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij