Sterowniki do pieców C. O. – co musisz wiedzieć przed ich zakupem?

Ogrzewanie domu to bardzo ważna kwestia podczas budowania czy remontowania naszych czterech ścian. Każdy przecież lubi gdy w jego pomieszczeniu jest idealna temperatura. Gdy jest nam za ciepło, czujemy się ociężali, zmęczeni i trudno nam się myśli. Natomiast gdy jest nam za zimno, robimy wszystko, żeby się ogrzać i czujemy się mało komfortowo. Dlatego tak ważna jest dla nas kwestia ogrzewania, ponieważ wpływa to na nasze samopoczucie, ale także i zdrowie.

Piec C.O. – o czym musisz pamiętać przy jego wyborze?

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania to duże przedsięwzięcie. Na rynku dostępne jest tak wiele rozwiązań z obszaru ogrzewania jak i sterowania ogrzewanie, że na początku możemy czuć się przytłoczeni. Dobrym wyborem będzie piec C.O. czyli piec centralnego ogrzewania. Często sam piec C.O. jest wybierany przez instalatora ogrzewania w naszym domu. Taka osoba może odznaczyć się większą wiedzą i doświadczeniem przy wyborze takiego typu sprzętu do domu, więc warto posłuchać jej rad i propozycji. Jednak ponieważ to my będziemy mieszkać w naszym domu, musimy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach wyboru pieca C.O.

Przede wszystkim należy zdecydować czym, będziemy ogrzewać nasz dom, czyli na początku czeka nas wybór paliwa. Do wyboru mamy gaz ziemny, gaz płynny oraz olej opałowy. Gaz ziemny to dosyć tani wybór, który dostarczany jest przez gazociąg to mieszkania. Cechuje się tym, że spaliny powstałe w efekcie jego użycia są w miary czyste, a także nie powstaje sadza czy popiół. Jedyną przeszkodą w wyborze gazu ziemnego jest brak dostępu do niego. Kolejny surowiec, czyli gaz płynny to inaczej propan techniczny lub propan-butan. Piece obsługujące gaz płynny różnią się tylko rodzajem palnika od tych na gaz ziemny.

Gaz płynny przewozi się i dostarcza użytkownikom w cysternach, więc trzeba także zainwestować w budowę zbiornika na gaz i przyłącza, które będzie na bieżąco dostarczać gaz do naszego domu. To już droższa opcja niż w przypadku gazu ziemnego. Wybrać możemy także olej opałowy, który, choć potrzebuje innych kotłów niż te na gaz, to zmieniając palnik, można zaadaptować nasz piec pod olej. Olej także jest dostarczany w cysternie, więc musimy również zadbać o zbiornik na olej opałowy.

Jaki sterownik do pieca wybrać?

Sterownik do pieca to kolejny ważny wybór, który będzie nas czkać gdy zdecydujemy się na konkretny piec. Takie sterowniki służą nam do sterowania procesem ogrzewania oraz rozprowadzaniem ciepła po całym systemie ogrzewania. Mają one za zadanie tak dobrać parametry ogrzewania, aby zapewnić nam dobre, komfortowe warunki mieszkania a równocześnie ogrzewać dom w sposób ekonomiczny.

Sterowniki możemy podzielić ze względu na ilość funkcji, które pełnią. Te najprostsze modele służyć nam będą do zarządzania pompą oraz wentylatorem. Jeśli chodzi o sam mechanizm działania sterownika, to dzięki zarządzaniu wentylatorem jesteśmy w stanie zwiększyć lub zmniejszyć ilość tlenu dostarczaną do kotła. To będzie pływać na tempo spalania, a to z kolei na wpływać będzie na temperaturę.

Te bardziej zaawansowane modele pozwolą mam na zarządzanie i sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania, a także pozwolą robić to przez internet z poziomu naszego własnego smartfona. Przy tych zaawansowanych modelach możemy liczyć także na termostaty, które pokażą nam, jaka jest temperatura w konkretnym pomieszczeniu. Możemy korzystać także z programatorów, które gromadzą informacje, na podstawie których później sterują samodzielnie pompą i wentylatorem.

Dlaczego warto wybrać sterowniki do pieca C.O.?

Korzyści wynikających z wyboru sterowników do pieca jest naprawdę dużo! Najbardziej przekonującym argumentem będą z pewnością niższe rachunki. Sterowniki dbają o to, aby w mieszkaniu była odpowiednia temperatura, a gdy zostanie ona osiągnięta, to wstrzymują pracę pieca. Dzięki temu sami nie musimy myśleć o wyłączaniu i możemy cieszyć się komfortem mieszkania. Możemy także ustawić tryb nocny, ponieważ organizm podczas snu potrzebuje niższych temperatur. Na takim rozwiązaniu możemy sporo zaoszczędzić.

Odpowiednia temperatura w domu będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, dzięki czemu będzie się nam lepiej mieszkać i żyć! Możemy także ustawiać sterowniki, gdy nie będzie nas w domu i ustalić harmonogram ogrzewania. To sprawi, że nie będziemy się martwić, że marnujemy pieniądze na ogrzewanie gdy nas nie ma. Sterowniki to także rozwiązanie, które pozwala zwiększyć naszą wygodę i zaoszczędzić czas, który możemy wykorzystać na ulubione hobby czy spędzić go z najbliższymi. Te korzyści przekonują wielu zadowolonych klientów i nie ma w tym nic dziwnego, sterowniki zdecydowanie podnoszą nasz komfort mieszkania, a także pozwalają zaoszczędzić pieniądze!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij