Urządzanie łazienki – kiedy warto postawić na jedną serię produktów?

Urządzając nową łazienkę lub remontując już istniejącą, można podejść do tej kwestii na różne sposoby. Korzystanie z produktów różnych firm ma mniej więcej tę samą liczbę zwolenników, co wybór jednej serii danego producenta. Kiedy lepiej wybrać zestaw i na jaki postawić? Sprawdź, czytając poniższy tekst.

Co przemawia za wyborem serii?

Łączenie asortymentu różnych producentów może dać niepowtarzalny i indywidualny efekt. Wolnostojąca wanna w stylu retro wcale nie musi zostać zestawiona ze stylizowanym na stary dolnopłukiem czy baterią z pokrętłami w stylu wiktoriańskim. Warto jednak podkreślić, że kontrastowe zestawienia, choć efektowne, to jednak wymagają nie tylko wysublimowanego smaku, ale również doświadczenia w tworzeniu podobnych aranżacji. Dlatego jeśli nie korzystasz z usług architekta wnętrz, albo nie jesteś pewien swoich umiejętności w tym zakresie, lepiej zdecyduj się na serię. Toaleta, umywalka i prysznic utrzymane w jednym stylu zawsze będą robić dobre wrażenie wizualne.

Na jaką serię postawić?

Wybierając serię do łazienki, warto postawić na taką, która zapewnia co najmniej kilka produktów przeznaczonych do tego samego celu – np. kilka modeli toalet, kabin prysznicowych czy szafek podumywalkowym. Dobrym przykładem takiej serii jest Cersanit LARGA. Nie tylko zapewnia duży wybór różnorodnych rozwiązań, ale także urozmaiconą kolorystykę. Chcąc np. zabudować prysznic typu walk-in możesz skorzystać z klasycznych drzwi kabinowych, ale również wybrać minimalistyczną ściankę i pozostać przy takiej aranżacji.

Podobnie wybierając umywalkę z szafką LARGA. W ofercie firmy znajdują się szafki przystosowane do bezpośredniego montażu dopasowanej umywalki, ale także inne rozwiązania. Klient może zdecydować się na szafkę w dopasowanym kolorze, a następnie dobrać do niej blat i umywalkę nablatową. Szeroka paleta barw blatów oraz różne kształty i wielkości umywalek, pozwalają na skompletowanie ciekawego i niepowtarzalnego zestawu.

Duży wybór szafek to oszczędność miejsca

Wybierając zestaw do łazienki, warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment szafek. Zwykle nasze łazienki są stosunkowo nieduże, dlatego kluczową kwestią jest racjonalne wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni. Pomogą w tym właśnie szafki, które można dopasować do każdego metrażu. Dobrze, jeśli w tej samej serii produktów znajdą się szafki wiszące, również takie z lustrem, podumywalkowe z drzwiczkami lub szufladami, a także wąskie i wysokie słupki. Niektórzy producenci proponują również szafki boczne, które można zamocować w ciągu szafek, kiedy ten kończy się nie przy ścianie lecz w otwartej przestrzeni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij