5 powodów, dla których warto mieć basen przed domem

Rozwój technologii, jaki przynoszą ostatnie lata powoduje, że basen przed domem przestał być luksusem, na jaki pozwolić sobie mogą tylko nieliczni. Posiadając własny dom, z niewielkim nawet kawałkiem działki, możemy pokusić się o własny basen kąpielowy, który dostarczy nam w lecie wielu niezapomnianych wrażeń. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie o powody, dla których warto taki przybytek posiadać.

Powód 1 – baseny poliestrowe dla każdego

Budowa własnego basenu wielu osobom kojarzy się z wielkim nakładem sił i środków. Poważne prace ziemne, tony betonu do wylania i wiele metrów płytek ceramicznych do położenia. Jednak takie podejście nie przystaje do naszych czasów. Obecnie szuka się rozwiązań gwarantujących szybką realizację i niskie nakłady finansowe.

W przypadku basenów takim rozwiązaniem są te wykonane z materiałów podobnych do plastiku, czyli z poliestru. Są to gotowe niecki, które można kupić w nieprzebranej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów.

Ich montaż nie nastarcza tylu problemów co budowa klasycznej niecki wyłożonej glazurą. Wyspecjalizowana firma zamontuje nam go w ciągu jednego dnia. Bez pozwoleń budowlanych i tym podobnych kłopotów, jakie moglibyśmy mieć decydując się na klasyczny model.

Ważnym aspektem jest oczywiście to, żeby producent basenów gwarantował nam swoją marką odpowiednią jakość poliestrowej konstrukcji. Jednak na rynku panuje dość znaczna konkurencja, zarówno wśród producentów krajowych, takich jak choćby ten: http://www.pool-design.pl/, jak i zagranicznych, dlatego każdy stosunkowo łatwo znajdzie produkt o odpowiedniej wytrzymałości.

Powód 2 – relaks pod samym domem

Własny basen to oczywiście niesamowita swoboda, jeżeli chodzi o dostęp do wodnego relaksu. Nie wszędzie w końcu łatwo o basen czy kąpielisko. A na przykład baseny ogrodowe poliestrowe, zabudowane na działce pod samym domem, pozwolą nam schłodzić się w upalny dzień o dowolnej porze dnia, a nawet nocy.

Nie tracąc czasu i pieniędzy będziemy mieć równocześnie gwarancję, że w naszej wodzie nie pływały przed nami tysiące osób. Niewielki system filtracyjny pozwoli cieszyć się czystą wodą o odpowiednich parametrach nawet dla dzieci.

Powód 3 – frajda dla najmłodszych

Jest oczywistym faktem, że głównym beneficjentem naszego przydomowego basenu, będą dzieci. Nie ma w końcu chyba młodej osoby, która nie lubiłaby chlapania się w wodzie. Zaoszczędzimy wiele nerwów, jeżeli często musimy wysłuchiwać próśb naszych pociech o wizytę na miejskim basenie.

Łatwo rozwiązać ten problem i zwrócić się w stronę możliwości, jakie dają własne baseny kąpielowe. Producent takiego urządzenia oczywiście musi posiadać odpowiednie certyfikaty, dające pewność, że nawet najmłodszym nic nie grozi podczas korzystania z nich.

Powód 4 – producent basenów ostrzega! ta przyjemność uzależnia

Dzieci niewątpliwie docenią naszą inwestycję we własny ośrodek wodnej rekreacji. Jednak również dorośli szybko się nim nie znudzą. Ileż to razy marzyliśmy, żeby w upalny dzień schłodzić się w wodzie, bez potrzeby jej żmudnych poszukiwań. Leżak, drink, dobre towarzystwo i do tego nasz własny basen, tak dla niektórych może wyglądać raj na ziemi.

Mając to na uwadze, trzeba postawić maksymalnie duży basen, na jaki pozwala nam miejsce oraz zasoby finansowe. Tak, żeby po roku, czy dwóch, nie zaczęły nam przychodzić do głowy pomysły na jego powiększenie. Aczkolwiek na przykład baseny poliestrowe pozwalają na dość łatwą rozbudowę. Jeśli chcemy poznać bliżej to zagadnienie, wiele firm opisuje to dość dokładnie: http://www.pool-design.pl/baseny-ogrodowe-kapielowe-niecki/.

Powód 5 – powiew luksusu

Co by nie powiedzieć, to jednak leżąc nad własnym basenem, nawet niewielkim, możemy poczuć się trochę jak w serialu ukazującym świat show-biznesu i wielkich pieniędzy. Niewielu z nas pewnie przyzna się do tego, jednak nie jest to nic zdrożnego. Każdy ma przecież jakieś, czasami mocno zakamuflowane w podświadomości, marzenia o sławie, bogactwie i przepychu.

Baseny ogrodowe poliestrowe, czy klasyczne wykładane płytkami, dają nam na pewno tego namiastkę. Oczywiście w miarę możliwości możemy sobie zafundować naprawdę ogromny basen, który spowoduje, że stanie się on centrum rozrywki dla całej naszej rodziny i znajomych na długie lata.

Jednak jeżeli nasze możliwości są skromniejsze, to też nie warto się zastanawiać, przydomowy basen to naprawdę świetna sprawa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij