Aranżację kuchni warto zacząć od mebli

Kuchnia jest najprzytulniejszym miejscem w domu, do którego chętnie zaglądają wszyscy domownicy nie tylko po to, aby zjeść posiłek, ale także, aby posiedzieć i porozmawiać z rodziną. Urządzając więc to wyjątkowe pomieszczenie, należy kierować się funkcjonalnością i estetyką, podstawowym wyposażeniem są meble kuchenne łączące w sobie wysoką, jakość wykonania i nowatorskie metody stylizacji.

Artykuł powstał we współpracy z firmą JAGO – meble kuchenne w Pruszkowie

Producent nie trzyma się sztywno wykonywanych, na co dzień projektów, lecz dostosowuje się do wymagań klientów, których pomysły stają się inspiracją do tworzenia coraz to nowych efektownych mebli kuchennych.

Każdy klient ma możliwość wyboru ulubionej kolorystyki, oraz rodzaju drewna, z jakiego mają powstać jego meble, spełnienie oczekiwań jest podstawą osiągnięcia dobrej pozycji na runku branżowym.  
   

Czym się kierować przy projektowaniu własnych mebli kuchennych?

Styl życia mieszkańców jest podstawą wyboru całego wyposażenia kuchni, które musi sprostać potrzebom wszystkich użytkowników, znając powierzchnię pomieszczenia należy maksymalnie ją wykorzystać, zawierając w jej wnętrzu wszystkie potrzebne sprzęty, naczynia i żywność.

Optymalna zabudowa kuchni to także wprowadzeni materiałów zaspokajających wymagania i upodobania, takie jak fronty, uchwyty, okucia i różne ozdoby.

Kreatywne projektowanie swojej kuchni wymaga odpowiedniego spojrzenia i przemyślenia stylu, jaki ma w niej obowiązywać, ponieważ pociąga to za sobą dobór odpowiednich rozwiązań.

Zamawiając meble kuchenne klient może wybrać następujące fronty

:

Fronty drewniane – dostępne z różnych gatunków drewna od dębu począwszy, innymi przedstawicielami są: jesion, olcha, buk, czereśnia i brzoza. Fronty barwione są na wiele kolorów najmodniejszych na rynku, cenionych i najczęściej wybieranych przez klientów, drewno doskonale poddaje się obróbce, dlatego może być frezowane i patynowane. Informacją ważną dla potencjalnych użytkowników jest to, że kuchnie na wymiar mogą być dostosowane do każdego stylu, który ma obowiązywać w tym pomieszczeniu, można, więc wykonać stylizację klasycznego wykończenia, retro, vintage oraz bardzo nowatorskie rozwiązania, zadziwiające wielu klientów.

Fronty fornirowane – powstają z płyty wiórowej oklejanej powłoką naturalnego drewna i następnie lakierowane, klient decyduje czy powierzchnia ma być błyszcząca czy też matowa. Jest to materiał delikatniejszy do naturalnego drewna, więc trzeba uważać, aby nie doszło do jego uszkodzenia.      
Fronty MDF – powstają z płyty utworzonej ze sprasowanych włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków, materiał ten jest wytrzymały i łatwo poddaje się obróbce takiej jak frezowanie i żłobienie. Projekty na nowoczesne kuchnie wykonywane są w barwach jednostajnych lub z odzwierciedleniem naturalnej struktury drewna. Następnie trzeba wybrać czy płyta będzie pokryta folią PCV pamiętając, że nie może ona znajdować się w pobliżu kuchenki lub piekarnika, czy ma zostać polakierowana i dzięki temu odporna na działanie ciepła oraz wilgoci.

Fronty szklane – projektując meble kuchenne chętnie sięga się właśnie po taki rodzaj frontów, ponieważ dzięki nim projektanci mogą stworzyć oryginalny design, który znajdzie zastosowanie nawet na niewielkiej powierzchni. Wbrew pozorom szkło stanowi bezpieczny i trwały materiał, ponieważ poddawany jest dodatkowym wzmocnieniom przy pomocy ramek aluminiowych lub klejeniu na płytę.

Funkcjonalne i nowoczesne kuchnie osiąga się poprzez zastosowanie w meblach takich rozwiązań jak

:

Komfort i wygoda – rozwiązanie oparte na instalowaniu półek w pełni wysuwanych w szafkach narożnych, takie rozwiązanie doskonale sprawdza się do przechowywania sprzętu, talerzy lub garnków.
Praktyczność i bezpieczeństwo – zasobnik z gniazdami elektrycznymi wyciąganymi z blatu, rozwiązanie często wykorzystywane przy wyspach kuchennych, umożliwiając domownikom szybkie podłączenie urządzeń do prądu.  
Proste i ergonomiczne przechowywanie (cargo) – niskie szafki służące do przetrzymywania chemii gospodarczej, bądź słoików, przypraw lub wysokie szafki doskonale sprawdzające się do przechowywania artykułów spożywczych i podręcznego sprzętu AGD.
Nowoczesność – szuflady z tak zwanym cichym domykiem, sprawnie wysuwające się, dzięki czemu domownicy mogą szybko wydostać artykuły znajdujące się w środku szuflady.  
Efektowność i efektywność – górne szafki mogą zostać wyposażone w podnośniki mechaniczne, dzięki czemu łatwo się otwierają zachowując na długie lata pełną użyteczność i piękny wygląd.

Dodatkowe wyposażenie montowane w meblach kuchennych podnoszące estetykę

-Efektowna zabudowa okapu kuchennego podszafkowego i rury wentylacyjnej.
-Oświetlenie szafek przy wykorzystaniu aluminiowej listwy LED, oświetlenie dolnego korpusu szafek emitujących naturalne światło.
-Oświetlenie LED pod wiszącymi szafkami za pomocą frezowanej listwy.
-Oświetlenie punktowe LED posiadające owalne oprawki połączone z diodami ledowymi wmontowane w moduł szafki wiszącej.
-Słupek zawierający zmywarkę pod piekarnikiem preferowany w małych kuchniach lub aneksach kuchennych, takie rozwiązanie pozwala na małej powierzchni zainstalować jak najwięcej niezbędnego sprzętu AGD.
 
 

Michał Domański

Michał Domański

Od ponad dekady związany z branżą budowlaną, zdobywając doświadczenie zarówno na placach budowy, jak i w biurach projektowych. Pasjonat nowoczesnych technologii w budownictwie oraz zrównoważonego rozwoju. W wolnym czasie prowadzi bloga poświęconego innowacjom w architekturze.

Artykuły: 277

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *