Wentylacja przemysłowa taniej dzięki Oxycom

Zadaniem wentylacji przemysłowej jest wyłapywanie wszelkich szkodliwych związków i transportowanie ich poza budynek. Jej rolą jest również zapewnienie odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz cyrkulacji powietrza. Jedną z firm, która zapewnia kompleksowe i profesjonalne rozwiązania jest  Oxycom, co istotne – w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Dlaczego warto skorzystać z wentylacji przemysłowej Oxycom?

Komfortowa klimatyzacja i wentylacja dużych powierzchni w budynkach przemysłowych jeszcze do niedawna była bardzo kosztowna i z tego powodu wiele firm rezygnowało z takiego rozwiązania. To duży błąd, ponieważ zbyt wysoka temperatura i wilgotność panująca w pomieszczeniu może nie tylko źle wpływać na ogólne samopoczucie pracowników, a co za tym idzie obniżać ich wydajność, ale również doprowadzić do strat towaru, który był nieprawidłowo przechowywany w takim pomieszczeniu, a wreszcie naruszać przepisy prawa pracy. 

Wentylacja przemysłowa Oxycom zapewnia sprzyjające warunki w pomieszczeniach, gwarantując dopływ stale świeżego, chłodnego powietrza przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych w porównaniu z konwencjonalnymi systemami o 80%. Rozwiązanie to wiąże się również z mniejszą inwestycją w system wentylacji przemysłowej. Może być ono stosowane w każdym miejscu, również tym o ciepłym klimacie, dzięki zastosowaniu w nim nowoczesnych technologii, które bez problemu zapewniają dopływ chłodnego powietrza do hal przy zużyciu jedynie 10% energii, która byłaby potrzebna tradycyjnemu systemowi klimatyzacji bądź wentylacji.

Jak działa wentylacja przemysłowa Oxycom?

W pierwszym etapie dochodzi do wstępnego obniżenia temperatury powietrza, które zostało zassane z zewnątrz przez wentylator do wymiennika ciepła. Następnie trafia ono do modułu ewaporacyjnego Oxyvap, w którym jest ono schłodzone do niższej temperatury, a następnie transportowane do środowiska wewnętrznego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania proces ten jest dużo bardziej wydajny. Urządzenie posiada kilka trybów działań: tryb swobodnego chłodzenia, który polecany jest szczególnie jesienią i wiosną, kiedy promieniowanie słoneczne może być już silne, a temperatura powietrza nadal niska. Niska temperatura zewnętrzna jest wykorzystywana do ochłodzenia powietrza w budynku. Kolejnym jest tryb jednostopniowego chłodzenia, który polecany jest w suche dni, kiedy temperatura zewnętrzna jest niska. Zapewnia on odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Trzeci to tryb dwustopniowy, gdzie zimna woda, która była poddana recyrkulacji, jest wykorzystywana do wstępnego chłodzenia powietrza z otoczenia. 

Tomasz Wierzbicki

Tomasz Wierzbicki

Ekspert w zakresie narzędzi i technologii budowlanych, z bogatym doświadczeniem w doradztwie technicznym. Regularnie testuje nowości rynkowe, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na łamach branżowych czasopism. Hobbystycznie zajmuje się majsterkowaniem i renowacją starych mebli.

Artykuły: 141

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *