Wentylacja przemysłowa taniej dzięki Oxycom

Zadaniem wentylacji przemysłowej jest wyłapywanie wszelkich szkodliwych związków i transportowanie ich poza budynek. Jej rolą jest również zapewnienie odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz cyrkulacji powietrza. Jedną z firm, która zapewnia kompleksowe i profesjonalne rozwiązania jest  Oxycom, co istotne – w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Dlaczego warto skorzystać z wentylacji przemysłowej Oxycom?

Komfortowa klimatyzacja i wentylacja dużych powierzchni w budynkach przemysłowych jeszcze do niedawna była bardzo kosztowna i z tego powodu wiele firm rezygnowało z takiego rozwiązania. To duży błąd, ponieważ zbyt wysoka temperatura i wilgotność panująca w pomieszczeniu może nie tylko źle wpływać na ogólne samopoczucie pracowników, a co za tym idzie obniżać ich wydajność, ale również doprowadzić do strat towaru, który był nieprawidłowo przechowywany w takim pomieszczeniu, a wreszcie naruszać przepisy prawa pracy. 

Wentylacja przemysłowa Oxycom zapewnia sprzyjające warunki w pomieszczeniach, gwarantując dopływ stale świeżego, chłodnego powietrza przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych w porównaniu z konwencjonalnymi systemami o 80%. Rozwiązanie to wiąże się również z mniejszą inwestycją w system wentylacji przemysłowej. Może być ono stosowane w każdym miejscu, również tym o ciepłym klimacie, dzięki zastosowaniu w nim nowoczesnych technologii, które bez problemu zapewniają dopływ chłodnego powietrza do hal przy zużyciu jedynie 10% energii, która byłaby potrzebna tradycyjnemu systemowi klimatyzacji bądź wentylacji.

Jak działa wentylacja przemysłowa Oxycom?

W pierwszym etapie dochodzi do wstępnego obniżenia temperatury powietrza, które zostało zassane z zewnątrz przez wentylator do wymiennika ciepła. Następnie trafia ono do modułu ewaporacyjnego Oxyvap, w którym jest ono schłodzone do niższej temperatury, a następnie transportowane do środowiska wewnętrznego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania proces ten jest dużo bardziej wydajny. Urządzenie posiada kilka trybów działań: tryb swobodnego chłodzenia, który polecany jest szczególnie jesienią i wiosną, kiedy promieniowanie słoneczne może być już silne, a temperatura powietrza nadal niska. Niska temperatura zewnętrzna jest wykorzystywana do ochłodzenia powietrza w budynku. Kolejnym jest tryb jednostopniowego chłodzenia, który polecany jest w suche dni, kiedy temperatura zewnętrzna jest niska. Zapewnia on odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Trzeci to tryb dwustopniowy, gdzie zimna woda, która była poddana recyrkulacji, jest wykorzystywana do wstępnego chłodzenia powietrza z otoczenia. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij