Tynk maszynowy zawsze pomocny

Dzisiaj etap wykończenia ścian wymaga odpowiedniego działania. Dobrym rozwiązaniem technicznym wydają się tynki z agregatu, ponieważ jest to pewny sposób na wykończenie ścian oraz innych elementów w mieszkaniu. Tradycyjne tynki maszynowe, są przygotowywane z gotowych mieszanek i dzięki temu taka masa, nadaje się od razu do kładzenia bezpośrednio na ścianę, co jednocześnie wpływa na przyspieszenie wszystkich prac związanych z wykończeniem.

Dzisiaj za pomocą tej metody możemy wykończyć nie tylko ściany, ale i sufit, co wydaje się dobrym podejściem, zwłaszcza jeśli zależy nam na wyrównaniu sufitu, co często jest konieczne, zanim położymy kasetony lub inne płytki. Inwestor, bardzo często pozwala na zastosowanie tej metody, ponieważ wiąże się to ze znacznym przyspieszeniem tempa prac, co w pracach wykończeniowych jest przecież podstawą.

Dobra jakość większa szybkość

Szybsze działanie w obrębie ścian i sufitu nie przekłada się na pogorszenie jakości, wręcz przeciwnie prace są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, co tylko zachęca nas do wykorzystania właśnie takiego rozwiązania. W przypadku tradycyjnych materiałów wykończeniowych musielibyśmy posiadać betoniarkę, miejsce składowania piasku, a także punkt gdzie przygotowywalibyśmy wapno.

Teraz nie trzeba tego robić, a tynkowanie przebiega w bardzo szybkim procesie. Gotowana mieszanka jest umieszczona w workach, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i w odpowiedni sposób tynkować powierzchnię. Dla lepszej precyzji pracy, tynki układa się maszynowo, za pomocą określonego agregatu do wody, które posiada ciśnienie wyższe niż 2 AT. Korzystając ze sprzętu, jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość czasu potrzebnego na wykonanie prac wykończeniowych nawet o połowę.

Lepsza precyzja nakładania

Jest to bardzo duża zmiana, która pozwala też lepiej przyłożyć się do samego nakładania. Finalny efekt pracy będzie o wiele więcej niż zadowalający. Wykonywanie tynku maszynowego nie wymaga też żadnych znajomości, ponieważ ostatecznie nie korzystamy z typowej szpachli, gdzie wymagana jest umiejętność nanoszenia materiału, tylko z agregatów jednokomorowych, które pozwalają nam wykonać wszystkie tynki, nawet w ciągu 14 dni, co wcześniej było niewykonalne.

Jest to z pewnością o wiele lepsza alternatywa dla tych, którzy wcześniej wykonywali tego typu rodzaje wykończeń ręcznie. Warto zauważyć, że agregat jest w stanie pomieścić więcej ilości materiału, a co za tym idzie, postęp prac związanych z tynkowaniem jest widoczny. Dzięki nowemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie położyć tynk na o wiele większej powierzchni, co przekłada się także na oszczędności finansowe. Jeśli operator maszyny jest wykwalifikowany, to cała załoga jest w stanie bez problemu wykonać około 100 metrów kwadratowych powierzchni dziennie.

Oszczędności i ekonomia pracy

Przy ręcznie nakładanym tynku, wartości te byłyby o wiele mniejsze, a co za tym idzie wolniejsza praca, oznaczałaby dłuższą realizację zlecenia. Pamiętajmy, że tynk maszynowy lepiej stosować w przypadku dużych powierzchni do wypełnienia, niż małych pokoi.

Jeśli chcemy przygotować tynk w małym pokoju, to bez problemu zrobimy to, za pomocą zwykłej metody nakładania tynku. Tutaj sprawdza się głównie ekonomie, ponieważ opłacalność stosowania tej metody, jest w dużym stopniu zależna od powierzchni, na jakiej przyjdzie nam pracować. Na dużych metrażach do otynkowania metoda ta sprawdza się doskonale, z czego często korzystają rozmaite firmy remontowe, zajmujące się głównie wykończeniem ścian oraz innych powierzchni.

Michał Domański

Michał Domański

Od ponad dekady związany z branżą budowlaną, zdobywając doświadczenie zarówno na placach budowy, jak i w biurach projektowych. Pasjonat nowoczesnych technologii w budownictwie oraz zrównoważonego rozwoju. W wolnym czasie prowadzi bloga poświęconego innowacjom w architekturze.

Artykuły: 277

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *