kolorowe lampki led

Kolorowe żarówki LED – ciekawy wybór, czy niepraktyczny dodatek?

Życie powinno mieć wiele barw i absolutnie nie powinno być czarno-białe, czyli pełne rutyny i powtarzalności. Jest wielu zwolenników tej teorii, są także i przeciwnicy, przywiązani do tradycji w różnych jej formach. Czy jednak wnętrze powinno być oświetlone tradycyjną neutralną barwą czy jednak kolorowym światłem? Dziś zastanowimy się czy kolorowe żarówki LED to ciekawy wybór, czy raczej niepraktyczny dodatek.

Kolorowe żarówki LED w salonie – kiedy się sprawdzą?

Niewątpliwie inną kolorystykę światła niż biała można wprowadzać w przestrzeniach reprezentacyjnych, a więc salonie. Zdecydowanie się tutaj na światło żółte, niebieskie czy czerwone powoduje automatycznie zupełnie inny odbiór jego designu. Oczywiście takie oświetlenie na stałe nie sprawdzi się we wszystkich aranżacjach. Może być ciekawym wyborem do tej o cechach nurtu pop-art. Tutaj soczyste kolory są wręcz wskazane. Jednak kolorowe żarówki led jako główne źródło światła mogą zniekształcać nieco odbiór pomieszczenia. Będą lepszym wyborem jako oświetlenie dodatkowe, eksponujące pewne dodatki, podobnie jak czynią to taśmy led. Zatem w celu wyeksponowania obrazu, czy antyramy można także pokusić się o takie rozwiązanie do kinkietów lub lampy stojącej.

Urozmaicenie świetlne w pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecka pragnie się stworzyć mu jak najlepsze warunki do rozwoju, a kolorowe wnętrze z pewnością może pozytywnie wpływać na jego nastrój. Dlatego do pokoju dziecka warto wybrać żarówki LED RGB. Nie warto decydować się na czerwone żarówki, których barwy nie można zmienić. Ten kolor jest niezwykle pobudzający, dlatego o ile w ciągu dnia może być odpowiedni dla dziecka, o tyle w przypadku dodatkowych opraw świetlnych włączanych przed snem nie będzie już dobrym wyborem, gdyż dziecko może mieć kłopoty z zasypianiem. W przypadku żarówki LED RGB można zafundować dziecku znacznie większy wachlarz możliwości i zmieniać kolorystykę światła w zależności od pory dnia. Takie oświetlenie można połączyć również z tym tradycyjnym białym, w centralnej oprawie świetlnej bądź taśmami led przy łóżku, które mogą zastępować żarówki w nocy, pobierając znacznie mniej energii do pracy i zapewniając dzieciom spokojny sen bez strachu przed ciemnością.

Żarówki RGB – idealne na organizowaną imprezę

Nie wszyscy preferują kolorowe światło led na co dzień. Jednak można pokusić się o taki wybór raz na jakiś czas. Żarówka LED RGB może zostać wkręcona w wybrany gwint wtedy, kiedy organizuje się imprezę. Jeśli zastosuje się w salonie system ściemniania światła, a także możliwość ustawienia zmiany zabarwienia światła cyklicznie, co kilka sekund to można zafundować sobie prawdziwy klimat dyskoteki w swoim domu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na urodziny, a także na Sylwestra.

Kolorowe żarówki do restauracji – czy może być to odpowiedni wybór?

Poza zastanowieniem się nad zasadnością zastosowaniem kolorowych żarówek LED w domu można rozważyć, czy są one dobrym wyborem do restauracji. Wiele mówi się o tym, że intensywna kolorystyka pobudza apetyt. Zatem żółte lub czerwone oświetlenie powinno być doskonałe. Czy jednak na pewno? Z jednej strony wiele eksperymentów potwierdzało teorie dotyczące kolorów i restauracje do dziś z tego korzystając, wybierając do wnętrza sali restauracyjnej energetyczne, pobudzające soki trawienne barwy. Z drugiej strony takie oświetlenie może powodować zniekształcenie wyglądu potraw. Zmienia się bowiem jego barwa postrzegana przez oczy, a tym samym klienci mogą mieć czasem wątpliwości czy danie wygląda tak, jak powinno i czy ktoś w ten sposób nie chce ich oszukać. Niewątpliwie bardziej naturalnym wyborem od czerwieni, będzie żółć, która sprawi, że nawet danie o ciemnym nieatrakcyjnym kolorze, nabierze blasku i stanie się bardziej atrakcyjne wizualnie. Trzeba pamiętać, że najpierw jemy oczami, zatem warto rozważyć zastosowanie kolorowych żarówek LED w restauracji. Podobnie jak w domu żarówki RGB mogą sprawdzić się w czasie organizowanych imprez, obok tradycyjnej dyskotekowej kuli odbijającej światło.

Z naszego rozważania wynika, że kolorowe żarówki LED są niewątpliwie ciekawym wyborem, jednak nie w każdej sytuacji będą praktyczne. Dużo zależy również od preferencji użytkowników, wszak światło nie może być dla ich oczu męczące.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij