Ah te meble… takie piękne!

Meble niezależnie od wyboru i koloru, są w stanie wyrazić wiele piękna. Zwłaszcza jeśli mówimy tutaj o meblach ogrodowych, które mimo wszystko potrafią dodać kolorytu, do każdego ogrodu. Należy pamiętać, że drewniane meble ogrodowe są naprawdę ponadczasowym elementem wyposażenia altan, tarasów i balkonów czy ogrodów. W naszym kraju zazwyczaj wykonuje się krzesła i stoły do ogrodu z drewna sosnowego, świerkowego i modrzewiowego.

Jeśli szukamy wyższej jakości, to na pewno musimy rozejrzeć się, za bardziej renomowanymi producentami mebli, który sięgają przede wszystkim po drzewa pochodzące zza granicy. Na pewno taki wybór odpowiedniego drzewa zawsze ma znaczenie, dlatego nic dziwnego, że takie dopasowanie to stały element, na który trzeba się przygotować.

Drewno musi wykazywać solidne podłoże

Jeśli więc nie boimy się wysokich cen, to na pewno świerk skandynawski, wydaje się idealnym drewnem, na ładniejsze i wytrzymalsze meble. Chodż nasze rodzime drzewa nie wykazują zwiększonej łamliwości, to i tak wielu producentów, sięga po drzewa, które sprowadzają z odległych zakątków. Nie należy dzisiaj zastanawiać się, czy jest to dobry wybór, skoro tego typu meble, również wpisują się w rozwiązania czysto ogrodowe.

Na pewno klasa jest o kilka stopni wyższa i to jest widoczne, między innymi w wytrzymałości. Czasem jednak, przekłada się to również na większą estetykę takich mebli, zwłaszcza jeśli są one wykonane z mahoniowego drewna. W tym wypadku mówimy już o bardzo konkretnym drewnie egzotycznym, takim na przynajmniej kilkanaście sezonów. Solidne drewno to zawsze podstawa, zwłaszcza jeśli chcemy liczyć na lepszą jakość.

Elegancja pierwsza klasa

Jeśli mówimy o wysokojakościowym drzewie, to z pewnością Teak, wyróżnia się pod wieloma względami. Można go w bardzo uniwersalny sposób wykorzystać jako materiał budulcowy, do takiego drewna. Co więcej, drzewo tego typu nie wymaga dodatkowej pielęgnacji czy konserwacji, co jest plusem dla tych ludzi, którzy cenią sobie jakość, bez konieczności ciągłego doglądania materiału.

Oczywiście można tutaj zastosować skuteczne olejki pielęgnacyjne, ale nie jest to konieczna rzecz, ponieważ drewno samo w sobie, będzie w stanie utrzymać swój naturalny kolor, przez lata. Takie meble ogrodowe, wyróżniają się na tle każdego ogrodu, na pewno zauważymy różnicę w stosunku, do tradycyjnego drewna, które jest ładne, ale trzeba je pielęgnować, aby zachowało swój kolor. Dobre zastosowanie drzewa egzotycznego sprawia, że meble tego typu są też lekkie i solidne, co przekłada się na łatowść ich przenoszenia.

Różnica jest a od nas zależy czy bierzemy

Tak naprawdę to my sami wybieramy sobie meble ogrodowe. Każdy z nas ma własne kryteria w których dany mebel, ma spełniać pewne funkcje. Liczy się różnorodność wyboru, a także odpowiednia cena.

Nie powinniśmy przesadzać, zwłaszcza jeśli w ogrodzie spędzamy stosunkowo mało czasu. Meble wykonane z drzewa egzotycznego polecane są tym osobom, które spędzają w ogrodzie większość swojego dnia. Liczy się dopasowanie i korzyści, które uzyskamy, to wszystko przekłada się na wybór.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij