Bezpieczne ruchome podesty – które modele sprawdzą się w firmie budowlanej?

Podesty ruchome to w dzisiejszych czasach niezbędny element bezpiecznej pracy na budowie. Dzięki nim znacznie prostsze niż kiedykolwiek jest przemieszczenie się ludzi, jak i materiałów potrzebnych do realizacji określonego projektu budowlanego. Każda profesjonalna firma świadoma jest roli, jaką odgrywają te urządzenia. Nawet wtedy, kiedy trzeba zainstalować coś na wysokościach. Każdy możliwy typ (wiszące, masztowe, przejezdne) to gwarancja dobrze wykonanej pracy budowlanej. Białystok jeśli chodzi o podesty ruchome ma również coś ciekawego do zaoferowania. Mowa tutaj o firmie Bozer.

Podesty ruchome – wynajem i sprzedaż

Jest to najbardziej podstawowa usługa Bozera. Firma ma do dyspozycji profesjonalny sprzęt z pełnym zakresem ubezpieczeń oraz ważnymi badaniami technicznymi. Ponadto dzięki doradcy technicznemu mogą Państwo odpowiednio dobrać sprzęt, w zależności od swoich planów budowlanych. Mowa tu o markach typu: Manitou, JLG, Haulotte oraz Genie. Dzięki oferowanemu sprzętowi możliwe jest podnoszenie nawet do 43 metrów. Bozer oferuje szeroką gamę podestów. Mowa tu o podnośnikach towarowych ręcznych i podestach typu: teleskopowe spalinowe, teleskopowe elektryczne, przegubowo-teleskopowe spalinowe, przegubowo-teleskopowe elektryczne, nożycowe spalinowe oraz nożycowe elektryczne. Ponadto w ofercie znajdują się ładowarki teleskopowe. W razie pojawienia się ewentualnej usterki, firma służy odpowiednim serwisem.

Podesty ruchome – ceny wynajmu

W przypadku podestów nożycowych elektrycznych ceny miesięczne wynoszą w zależności od maksymalnej wystawy roboczej (6,40 m – 14,19 m) od 1500 do 3500 złotych. Jeśli chodzi o podesty nożycowe spalinowe (11,75 m – 18,15 m) to cenę wynajmu mamy w przedziale 3000-5000 PLN. Dla przegubowo-teleskopowych elektrycznych (10,89 m – 15,70 m) – od 3800 do 4300 złotych. Z kolei innych rodzajów: przegubowo-teleskopowe spalinowe (15,70 m – 43,15 m) – od 4500 do 19000 PLN, teleskopowych elektrycznych (7,70 m i 9,85 m) – 3000 PLN i 3500 PLN, teleskopowych spalinowych (15,72 m – 40,15 m) – od 4000 PLN do 17000 PLN oraz podnośników towarowych ręcznych (4,98 m i 7,94 m) – 1500 PLN i 1600 PLN. Natomiast w przypadku ładowarek teleskopowych ceny miesięczne wynoszą od 6000 do 8000 złotych.

Podesty ruchome – szkolenia

Jeżeli prowadzicie Państwo firmę budowlaną, ale jednak podesty ruchome stanowią dla Was mimo wszystko mało znany obszar, to również i tutaj firma Bozer ma coś ciekawego do zaoferowania. Mowa tutaj o szkoleniach Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) dla operatów nie tylko podestów ruchomych, ale także innych sprzętów (chociażby układnic magazynowych, czy też ładowarek teleskopowych). Wszystko to dzięki odpowiedniej kadrze dydaktycznej, jaką Bozer ma do dyspozycji. Firma posiada właściwe pomoce dydaktyczne do realizacji tego zadania, jak i sale wykładowe. Kursanci mogą liczyć jednocześnie na dobrą atmosferę na szkoleniu oraz na bardzo pomocne materiały szkoleniowe. To oferta, która dotyczy praktycznie całej Polski. Bozer w zależności od potrzeb pracodawców dociera w umówionych terminach do określonych miejsc, aby służyć swoim doświadczeniem. Szkolenia w kategoriach IP (podesty ruchome przejezdne), I WJO (wózki jezdniowe podnośnikowe), IIS (suwnice hakowe ogólne), IIŻ (żurawie przewoźne, przenośne, samojezdne) oraz IU (układnice maszynowe) – stanowią właściwą ofertę firmy. Uczestnicy po zaliczeniu egzaminu mogą liczyć na zaświadczenia kwalifikacyjne z UDT.

Podesty ruchome – serwis

Bozer już od ponad 10 lat zapewnia naprawę sprzętu. Wszystko dzięki pracy fachowców i dostępu do unikatowych części zamiennych. Usługi serwisowe w tym wypadku obejmują: dobór odpowiednich akcesoriów, płynów i części, kompleksową naprawę podestów wszystkich marek, renowacje sprzętu budowlanego, przygotowanie sprzętu do badań Urzędu Dozoru Technicznego oraz pierwszej rejestracji a przede wszystkim przeglądy maszyn (poawaryjne, powypadkowe, okresowe, eksploatacyjne i konwersacyjne). Usługi serwisowe podestów ruchomych w tym wypadku to: kompleksowe remonty maszyn, naprawa układów (hydraulicznych, elektronicznych i elektrycznych) oraz komputerowa diagnostyka maszyn.

Michał Domański

Michał Domański

Od ponad dekady związany z branżą budowlaną, zdobywając doświadczenie zarówno na placach budowy, jak i w biurach projektowych. Pasjonat nowoczesnych technologii w budownictwie oraz zrównoważonego rozwoju. W wolnym czasie prowadzi bloga poświęconego innowacjom w architekturze.

Artykuły: 277

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *