Co można zyskać dzięki fotowoltaice w województwie warmińsko-mazurskim?

Coraz częściej można zaobserwować panele fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych. To niewątpliwy trend, który obejmuje już całą Polskę. Województwo warmińsko-mazurskie nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Tutejsze niezwykłe krajobrazy zachęcają do korzystania z ekologicznych rozwiązań takich jak fotowoltaika – tym bardziej, że przy okazji można też bardzo dużo zaoszczędzić! Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w montaż paneli fotowoltaicznych w warmińsko-mazurskim!

Czym są instalacje fotowoltaiczne i jak działają?

Fotowoltaika to zjawisko polegające na przemianie energii słonecznej w energię elektryczną. Jest to ostatnio bardzo popularne słowo używane przede wszystkim w kontekście mikroinstalacji solarnych montowanych przy domach, gospodarstwach i firmach. Zasada działania paneli fotowoltaicznych jest dość prosta – produkują prąd zawsze wtedy, gdy padają na nie promienie słoneczne. Jest to prąd stały, który następnie w inwerterze zamieniany jest na prąd przemienny niezbędny do zasilania instalacji budynku.

Warto jednak wiedzieć, że fotowoltaika wcale nie potrzebuje bardzo ostrego słońca i upalnej pogody. Nowoczesne instalacje działają bardzo dobrze również przy zachmurzonym niebie, a zbyt wysokie temperatury obniżają wręcz ich wydajność. Dlatego też korzystanie z systemów solarnych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego może być bardzo dobrym pomysłem!

Województwo warmińsko-mazurskie – fotowoltaika i jej zalety

Boom na montaż instalacji fotowoltaicznych ma swoje wyraźne przyczyny. Panele słoneczne mają wiele zalet, dzięki czemu przynoszą użytkownikom rozliczne korzyści.

Zapewniają między innymi:

  • możliwość produkcji własnej, darmowej energii – co pozwala uniezależnić się od dostawców prądu i ciągłych podwyżek cen energii;
  • znaczące obniżenie rachunków za prąd – profesjonalny montaż instalacji i właściwy dobór jej komponentów zapewnią oszczędności przekraczające nawet 90%;
  • dostęp do ekologicznej energii elektrycznej – fotowoltaika jest całkowicie bezemisyjna, dzięki czemu pomaga dbać o czyste powietrze i ekosystem województwa warmińsko-mazurskiego;
  • wygodę eksploatacji – panele fotowoltaiczne są bezawaryjne i bezobsługowe;
  • długotrwałe korzyści – koszt zakupu i montażu instalacji zwraca się zaledwie po kilku latach, a jej trwałość wynosi co najmniej 35 lat (niektórzy mówią nawet o 50 latach użytkowania)!

Warto zdecydować się na montaż paneli słonecznych jak najszybciej, ponieważ obecnie klimat dla tego typu inwestycji jest bardzo korzystny – zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firm.

Dofinansowanie fotowoltaiki w województwie warmińsko-mazurskim

Montaż instalacji fotowoltaicznej to spora inwestycja – w zależności od rozmiarów jest to zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie musisz jednak dysponować całością tej kwoty, by zacząć produkować własną energię ze słońca.

Zarówno firmy, jak i inwestorzy indywidualnie mogą skorzystać z różnych form dofinansowania. Dla tych drugich dostępne są między innymi:

  • program „Mój Prąd”, dzięki któremu można uzyskać bezzwrotną dotację;
  • program „Czyste Powietrze” zapewniający dopłaty do różnych ekologicznych instalacji i rozwiązań;
  • programy regionalne, organizowane najczęściej przez samorządy, również przez województwo warmińsko-mazurskie.

Ponadto istnieje możliwość odliczenia fotowoltaiki od podatku dzięki uldze termomodernizacyjnej! Dzięki temu koszty inwestycji znacząco maleją, a ich zwrot staje się szybszy.

Obecnie dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane instalacje fotowoltaiczne zwracają się w ciągu 5-6 lat.

Fotowoltaika warmińsko-mazurskie – jak zainwestować?

Interesuje Cię fotowoltaika? Warmińsko-mazurskie to bardzo dobry region do inwestycji w tego typu systemy. Nasłonecznienie jest tu zbliżone do krajowej średniej, a nieco niższe temperatury sprawiają, że energia jest produkowana bardzo wydajnie. Zainwestuj, by cieszyć się niższymi rachunkami i nie bać się podwyżek. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która zapewnia kompleksową ofertę.

Przykładem może być Erato Energy. To eksperci od fotowoltaiki, którzy działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Olsztyn, ale w całym kraju. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu Twoja instalacja na pewno będzie przynosić ogromne korzyści. Skontaktuj się z konsultantem firmy, by dowiedzieć się więcej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij