Co warto wiedzieć przed zakupem szklarni z poliwęglanu

Co warto wiedzieć przed zakupem szklarni z poliwęglanu?

Szklarnie z poliwęglanu zyskują coraz większą popularność wśród miłośników przydomowych upraw. Stoi za tym ich jakość, pozytywny wpływ na uzyskiwane plony oraz walory praktyczne. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tego typu szklarni, warto wiedzieć, czym różni się od typowych modeli ze szkła i jaki poliwęglan wybrać, aby uzyskać najlepsze plony.

Fakt 1: Szklarnie z poliwęglanu mogą nam służyć nawet przez 25 lat

Wysokiej jakości poliwęglan to gwarancja, że szklarnia posłuży ogrodnikom przez lata. Jeśli poliwęglan jest odpowiednio zabezpieczony, możemy korzystać z jednej szklarni nawet 15-25 lat. Dla porównania: nawet najtrwalsze konstrukcje ze szkła wytrzymują co najwyżej dekadę.

Fakt 2: Poliwęglan daje największe możliwości dopasowania kształtu szklarni

Typowe tunele foliowe i szklane mają zwykle jeden kształt na planie prostokąta, rzadziej kwadratu. Zdarzają się co prawda szklane szklarnie z kopułą, ale jest to raczej rzadkość. Natomiast poliwęglan umożliwia producentom tworzenie w zasadzie dowolnych kształtów ścian i dachów. To dlatego tak wiele szklarni poliwęglanowych ma owalny kształt, który wpływa na wygodę pracy, a także prezentuje się bardzo efektownie.

Fakt 3: Poliwęglan ACTUAL! Bio pozwala na zwiększenie plonów o 160%

Jednym z bardziej nowatorskich rodzajów poliwęglanu jest pokrycie ACTUAL! Bio, wykorzystujące zjawisko aktywacji światła. Pokrycie to sprzyja wzrostowi roślin, a także zwiększa zawartość mikroskładników w owocach i warzywach. Jak to działa? Producenci nanoszą na poliwęglan specjalną warstwę Bio, która zamienia szkodliwe promieniowanie UV  w światło o czerwonym spektrum, które sprzyja roślinom. Takie rozwiązanie oferuje w Polsce firma Botanic – przy zamawianiu szklarni możemy wybrać standardowe pokrycie lub to wzbogacone o warstwę Bio. Decydując się na to drugie rozwiązanie rolnicy nie muszą już kupować czerwonego oświetlenia LED, a rośliny korzystają z naturalnego światła.

Fakt 4: Poliwęglan dobrze sprawdza się w różnych warunkach pogodowych

Pogoda bywa zmienna i kapryśna. Czasem jedna burzliwa noc potrafi zniweczyć kilka tygodni pracy ogrodnika, gdy np. wiatr zerwie dach z tunelu foliowego. Mając model poliwęglanowy, możemy czuć się znacznie bezpieczniej. Poliwęglan, zwłaszcza ten o grubości 6 mm wyróżnia się duża odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Szklarnie wytrzymują opady, mrozy i upały. Jednocześnie chronią rośliny, dbając o ich optymalny mikroklimat, nawet gdy pogoda nagle całkowicie zmienia kurs.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij