Zbiornik wody deszczowej – ozdoba czy szpetota ogrodu

Zbiornik wody deszczowej – ozdoba czy szpetota ogrodu?

Miesiące letnie w naszej strefie klimatycznej wiążą się ze zmiennymi, skrajnymi wręcz temperaturami czy niestabilnymi zjawiskami atmosferycznymi. Niczym wyjątkowym są częste i silne upały wywołujące susze. Opady zdarzają się rzadko, ale kiedy już się pojawią, są nawalne i gwałtowne. Ostatnie problemy związane z klimatem wymusiły na technice oraz budownictwie opracowanie nowych satysfakcjonujących rozwiązań, które pozwalają wykorzystać zaburzenia pogody – zbiorniki wody deszczowej.

Zbiornik wody deszczowej – czym jest?

Zbiornik wody deszczowej – jak nazwa wskazuje – odpowiada za pobór deszczówki i efektywną pomoc w jej praktycznym użyciu, np. przy nawadnianiu ogrodu. Na rynku możemy znaleźć podziemne i nadziemne zbiorniki deszczówki, które z łatwością dostaniemy w każdym sklepie oferującym materiały instalacyjne czy ogrodowe, np. Hurtownia Cetel. Podziemny zbiornik wody deszczowej jest umieszczany pod powierzchnią ziemi (na terenie posesji) lub osadzany w piwnicy. Charakteryzuje się dużą pojemnością (przynajmniej 1000 l) oraz kooperacją z filtrami samooczyszczającymi, które doskonale oczyszczają deszczówkę. Nadziemne zbiorniki wody deszczowej intensywnie współpracują z systemem rynnowym. Połączenie z rynną umożliwia specjalny zbieracz z filtrem. Następnie deszczówka spływa do konewek lub specjalistycznych pomp, co pozwala bezpłatnie i łatwo podlać rośliny w ogrodzie. Cechą determinującą popularność nadziemnych zbiorników wody deszczowej jest obecność na rynku ich dekoracyjnych wersji.

Dekoracyjny zbiornik wody deszczowej – ozdoba ogrodu?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i gustom estetycznym klientów, producenci akcesoriów i sprzętu ogrodowego coraz częściej inwestują w dekoracyjne zbiorniki wody deszczowej. Mogą one przybrać przeróżne kształty (np. donica czy amfora) oraz ciekawe kolory. Występują w odmiennych stylach, np. śródziemnomorskim czy toskańskim, co umożliwia atrakcyjną i tematyczną aranżację ogrodu, a także wyróżnienie go na tle sąsiednich posesji. Esteci powinni mieć na uwadze, by nadziemne zbiorniki wody deszczowej posiadały kolor adekwatny do rynny – chyba że ich plan aranżacji ogrodu zakłada odmienne rozwiązanie. Zbiorniki wody deszczowej są wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które zapewniają wieloletnią trwałość, a także doskonałą odporność uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Klienci mogą oczekiwać wieloletniej satysfakcji z dekoracyjnych zbiorników wody deszczowej i satysfakcję z estetycznego wyglądu ogrodu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij