Czy zatrudnianie Ukraińców to konieczność naszych budowlańców?

W dzisiejszych czasach z powodu otwartych granic oraz szybkich środków transportu możemy przemieszczać się bez problemu. Z tego powodu coraz więcej osób znajduje pracę poza granicami swojego kraju. Podyktowane jest to również czynnikami ekonomicznymi, ponieważ zazwyczaj za granicą możemy zarobić lepiej. Zatem gdzie najczęściej ludzie udają się w celach zarobkowych?

Zachód drugim domem

Z pewnością temat migracji zarobkowej jest doskonale znany każdemu z nas. To właśnie z powodu braku pracy oraz pieniędzy wiele osób decyduje się na opuszczenie swoich stron rodzinnych oraz na wyjazd do obcego kraju. Często tacy pracownicy nawet nie znają dobrze języka obcego. Dlatego można bardzo szybko zauważyć, iż tego typu problem jest bardzo duży i jest on nawet na światową skalę.

Obecnie za pomocą szybkich środków komunikacji, a także dzięki wielu możliwościom jakie daje nam internet możemy znaleźć pracę praktycznie w każdym zakątku świata. Jednak najczęściej wiele osób decyduje się na wyjazd przykładowo do sąsiedniego kraju. Jak powszechnie wiadomo Polacy już od wielu lat decydują się na migrację zarobkową na zachód.

Najwięcej osób z pewnością odwiedza Niemcy za naszą zachodnią granicą, jednak wielu pracowników jedzie także dalej. Warto pamiętać, iż nie jesteśmy jedynym państwem które zmaga się z problemem migracji zarobkowej. Przykładowo Ukraińcy także opuszczają swoje państwo, aby znaleźć lepiej płatną pracę lub też jakąkolwiek możliwość zarobku.

Ukraińcy w naszym kraju

Niewiele osób ma świadomość, jednak jednym z najbardziej popularnych krajów który jest odwiedzany przez pracowników z Ukrainy jest właśnie Polska. To tu wiele osób znajduje od razu zatrudnienie, ponadto nasz kraj kusi atrakcyjnymi stawkami.

Wydawać by się mogło, iż w Polsce nie zarabiamy zbyt dużo, jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę ogromne bezrobocie jakie obecnie panuje na Ukrainie uświadomimy sobie, że znalezienie tam pracy jest bardzo ciężkie, nie mówiąc już o tym, iż w wielu regionach tego kraju jest to nawet niemożliwe.

Najwięcej pracowników z Ukrainy przybywa do naszego kraju zdecydowanie do pracy w branży budowlanej. To właśnie przedsiębiorcy prowadzący formy budowlane decydują się na ich zatrudnienie.

Często zdarza się, że po prostu nie mają „rąk do pracy” i niezbędny jest dla nich każdy wykwalifikowany pracownik. Warto pamiętać także o tym, iż często osoby z Ukrainy mogą pracować za mniejszą stawkę godzinową niż osoby z Polski.

Szybka budowa domu z pomocą tanich specjalistów

Z pewnością szybka budowa domu to marzenie bardzo wielu osób. Jednak powinniśmy mieć świadomość, iż często nie jest ona możliwa bez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Należy mieć świadomość, iż obecnie na rynku pracy możemy znaleźć bardzo mało doświadczonych pracowników w branży budowlanej. Z tego powodu często może okazać się, iż zatrudnienie pracownika z Ukrainy jest koniecznością.

Bardzo dużo osób z Ukrainy w ostatnim czasie przyjechało do Polski. Jest to skutek przede wszystkim niskich płac na Ukrainie, ponieważ często wiele osób nie zarabia tam zbyt wiele. Warto dodać, iż w naszym kraju zdecydowanie łatwiej znaleźć pracę niż u naszych sąsiadów, dlatego też w ostatnim czasie możemy zauważyć napływ siły roboczej właśnie z Ukrainy.

Zdecydowanie jest to pozytywne zjawisko biorąc pod uwagę licznych przedsiębiorców, którzy szukają osób do robót budowlanych. Jednak warto pamiętać, iż jeżeli migracja zarobkowa się jeszcze bardziej zwiększy, może okazać się, że dla naszych pracowników budowlanych nie będzie miejsc pracy, ponieważ będą chcieli zarabiać wyższą stawkę niż osoby z Ukrainy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij