Dodatkowa ściana działowa

Na pewno wiele osób rozważało nad tym, aby postawić zupełnie nową ścianę działową, która mogłaby pomoc w zwiększeniu liczby pomieszczeń. Taki pomysł bardzo dobrze spisze się w mieszkaniach o dużym metrażu, ponieważ wtedy możemy bez problemu stworzyć sobie dodatkowy pokój, który pod wieloma względami, okaże się przydatny.

Jeśli chcemy zrealizować taki pomysł w naszym domu, to musimy znaleźć sobie miejsce, gdzie taka ściana działowa ma się znajdować. Tutaj należy pamiętać, że tego typu elementy pozwalają dociążyć strop, co w pewnych warunkach, może być dość niebezpieczne.

Wiedza się przydaje

Dzięki temu, wiemy, że istnieją pewne ograniczenia, przez które nie jesteśmy w stanie umieścić takiej ściany w dowolnym miejscu. Naturalnie przed podjęciem konkretnych czynności, musimy być absolutnie pewni, że strop wytrzyma. Bardzo często w nowoczesnych mieszkaniach stosuje się monolityczne zbrojone stropy, które mogą swobodnie funkcjonować, nawet pod dużym obciążeniem. Oczywiście pewne obciążenia użytkowe, muszą być zachowane, nie możemy przesadzać.Wspomniany typ stropu, bardzo często wykorzystywany jest w budynkach, ale jeśli nie jesteśmy pewni, jaki strop posiadamy, to powinniśmy zerknąć do dokumentacji budowlanej. W takich sytuacjach musimy zerwać kawałek podłogi i zobaczyć, z jaką konstrukcją mamy do czynienia. Oczywiście bardzo ciężko stawia się murowaną działówkę, zwłaszcza na trudnym do adaptacji stropie gęsto żebrowym.

Ściany działowe

Oczywiście bez odpowiedniej wiedzy nie wolno nam podchodzić do tego typu prac, ponieważ mogą stać się one bardzo niebezpieczne. Musimy zawsze ocenić skalę ryzyka i jeśli nie potrafimy postawić ściany działowej sami, to musimy do tego celu wynająć odpowiednią ekipę remontową. Taka decyzja to kłopot, ponieważ jest to duży wydatek, ale z drugiej strony zwiększa to nasze poczucie bezpieczeństwa.W niektórych domach wymaga się nawet wizyty konstruktora, który jako fachowiec jest w stanie ocenić, czy mamy możliwość postawienia ściany działowej. Tego typu ściana nie musi być wcale gruba, ponieważ lekkie ściany są w stanie dopasować się nawet do stropu o konstrukcji drewnianej. Warto o tym pamiętać, przy jakichkolwiek zmianach, związanych z obciążeniem stropu.

Inne sposoby na zrobienie ściany działowej

Istnieje wiele innych rozwiązań, z których naprawdę możemy skorzystać. Warto je brać pod uwagę, ponieważ budowa przy zastosowaniu technologii szkieletowej, jest o wiele bardziej wytrzymała od wspominanych wcześniej rozwiązań. Sposób ten sprawdza się doskonale w sytuacji gdy, chcemy umieścić na ścianie regał z książkami lub inne przedmioty, które będą znacznym obciążeniem, dla dodatkowej ściany działowej. Ściany te również wyróżniają się swoją lekkością, ponieważ tworzone są z dobrego betonu komórkowego. W tym wypadku każdy jest w stanie samodzielnie wykonać taką ścianę, bez obaw o naruszenie struktury budynku.Cały szkielet po zakończonej pracy należy wyłożyć za pomocą wełny mineralnej, która pozwala na dobre ocieplenie całej konstrukcji. Wełna mineralna wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jego sprawność, jest faktycznie lepsza niż w przypadku styropianu. Wiele osób potrafi docenić takie rozwiązania, które pozwalają jednocześnie wytłumić niepotrzebne dźwięki, bo taka warstwa izolacji, może służyć równie dobrze do zapewnienia właściwej ochrony akustycznej. Istnieje wiele rozwiązań, które oferuje nam dobrze wykonana ściana działowa i tylko od nas zależy, czy sięgniemy po właśnie takie rozwiązanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij