domowy bank energii - z czego się składa

Domowy bank energii – z czego się składa?

Energetyczna niezależność jest marzeniem wielu. Poza instalacją fotowoltaiczną czy pompą ciepła, które stanowią olbrzymi krok w tym kierunku,  niezbędnym jest również włączenie odpowiednio dobranego magazynu energii. Dzięki niemu, możliwe będzie zmaksymalizowanie wykorzystania energii wytworzonej przez system OZE. W tym artykule przyjrzymy się bliżej takiemu rozwiązaniu. Zapraszamy do lektury.

Czym jest bank energii?

Ze względu na fakt, że wydajność odnawialnych źródeł energii uzależniona jest od pory roku, pory dnia, a także innych warunków atmosferycznych, bieżące wykorzystywanie uzyskanego prądu nie zawsze jest możliwe. Dlatego też dobrym rozwiązaniem, okazuje się być inwestycja w bank energii, który pozwoli tą nadwyżkę magazynować i umożliwić jej wykorzystanie w późniejszym terminie.

Takie udogodnienie sprawia, że gospodarstwo domowe może osiągnąć nawet 90% samowystarczalności energetycznej. W związku z tym fotowoltaika z magazynem energii to połączenie idealne, na które niewątpliwie warto się zdecydować.

Z czego składa się domowy magazyn energii?

To, z czego składa się magazyn energii, jest uzależnione przede wszystkim od rodzaju wybranego urządzenia. Domowe banki energii mogą być oparte o pięć różnych technologii, do których zalicza się:

 •         Technologie elektrochemiczne (ładowalne akumulatory, baterie),
 •         Technologie mechaniczne (magazyny sprężonego powietrza, koło zamachowe),
 •         Technologie termiczne (akumulacja ciepła jawnego),
 •         Technologie chemiczne (tworzenie wodoru, metanu, ogniwa paliwowe),
 •         Technologie elektryczne (superkondensatory).

Najbardziej popularnym sposobem na magazynowanie energii pozyskanej z OZE, w tym paneli fotowoltaicznych, są akumulatory. Mogą być one wielokrotnie użytkowane i ładowane prądem. Dzieje się tak na skutek odwracalnych reakcji chemicznych, zachodzących w elektrolicie, jak i również na styku elektrolitu i elektrod.

W roli magazynów energii, doskonale sprawdzają się również akumulatory litowo- jonowe. Niegdyś stosowane były w sprzęcie elektrycznym czy samochodach elektrycznych. Odznaczają się wysoką gęstością mocy, a także niższą wagą.

Jaki magazyn energii dla domu wybrać?

Samodzielny wybór magazynu energii dla domu może przysporzyć nieco trudności, szczególnie osobom, które nie mają dostatecznej wiedzy w tym zakresie. Dlatego też najlepiej poświęcić czas na zgłębienie tematu lub skorzystać ze wsparcia fachowców w tej dziedzinie. Na rynku obecnie swoją działalność prowadzi wiele przedsiębiorstw trudniących się OZE i wszelkimi udogodnieniami z nimi związanymi. Dobrą ofertę można znaleźć tu: https://instalacjefotowoltaiczne.com/fotowoltaika-magazyn-energii/. Specjaliści dobiorą bowiem taki bank energii, który będzie spełniał poniższe wymagania, jak m.in.:

 •         Posiadanie odpowiedniej mocy pojemnościowej i znamionowej,
 •         Wykonanie w optymalnej dla inwestora konstrukcji i technologii,
 •         Posiadanie gęstości, głębokości rozładowania i żywotności na najwyższym poziomie,
 •         Zapewnienie domownikom najwyższego standardu bezpieczeństwa,
 •         Łatwo dostępne wsparcie serwisowe, korzystna gwarancja dla kupującego,
 •         Cena dopasowana do możliwości inwestora.

Komu zlecić montaż domowego banku energii?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ze względu na olbrzymią popularność odnawialnych źródeł energii, na rynku powstają kolejne firmy, świadczące usługi w tej branży. Ilość nie idzie jednak w parze z jakością, stąd też najlepiej postawić na zaufane przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem. Godną polecenia firmą jest Elektro Control, która cieszy się doskonałą opinią wśród szerokiego grona inwestorów. Ich bogata oferta pozwala na skorzystanie z wielu rozwiązań. Prawnicy firmy, mogą także wykonać montaż klimatyzacji w miejscowości Mława. Więcej informacji na ten temat znajduje się tu: https://instalacjefotowoltaiczne.com/klimatyzacja/. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i podjęcia współpracy z Elektro Control, która jest gwarancją wykonania usługi na najwyższym poziomie, a co za tym idzie – satysfakcji i zadowolenia. Pełna oferta firmy dostępna jest pod adresem: instalacjefotowoltaiczne.com.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij