Dopasuj chemię gospodarczą do swoich potrzeb

Dopasuj chemię gospodarczą do swoich potrzeb

Wiele osób stroni od chemii gospodarczej, gdyż stwierdza, że jest ona szkodliwa dla zdrowia. Jednak kiedy mamy do wyboru miliony bakterii albo chemię, to jednak bezpieczniejsze okazuje się to drugie. Zwłaszcza, że do dyspozycji jest również chemia spełniająca specjalne wymagania, przyjazna dla skóry alergicznej i skomponowana z naturalnych składników.

Chemia dla osób z małymi dziećmi – nie bój się proszków do prania

Szczególnie osoby posiadające małe dzieci chcą mieć dom lśniący czystością, wręcz sterylnie czysty. Dlatego stają przed dylematem, jaką chemię gospodarczą wybrać, aby nie szkodzić swoim dzieciom. Na szczęście producenci stają na wysokości zadania i proponują chemię, która nie podrażnia skóry dziecka, jak w przypadku proszków do prania dedykowanych dla najmłodszych. Są oczywiście metody dla ortodoksyjnych ekologów, jak pranie w orzechach. Wydawać by się mogło, że będzie to środek mniej skuteczny od tradycyjnego proszku, jednak właściwości odtłuszczające saponiny zawartej w łupinach, a także jej zamiana w gęstą mydlaną pianę zapewnia efekt podobny do proszku. Oczywiście trzeba pamiętać o umieszczeniu ich w worku piorącym przed wrzuceniem do bębna pralki. Dla tych, którzy są przywiązani do tradycyjnych proszków nie ma obaw, co do ich szkodliwości dla dzieci, jeśli są to produkty dedykowane. Zostały bowiem dokładnie przeanalizowane pod względem składu i sprawdzone w warunkach laboratoryjnych w testach dermatologicznych, zanim końcowy produkt trafił na rynek. Gwarantem tego są certyfikaty jakości przyznawane przez Instytut Matki i Dziecka, a także certyfikaty jakości ISO, czy certyfikaty ekologiczne. Zatem wybór proszku jest kwestią otwartą.       

Chemia dla wegan i wegetarian  

W przypadku osób, które są na diecie wegańskiej i wegetariańskiej istotne jest nie tylko nie spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, ale w ogóle eliminacja wszystkich produktów, które zawierają choćby śladowe ilości substancji pochodzenia zwierzęcego. Producenci wychodzą naprzeciw tych potrzeb i oferują chemię gospodarczą zawierającą jedynie substancje pochodzenia roślinnego. Dzięki temu można używać ich bez wyrzutów sumienia. Oferta jest naprawdę szeroka i można znaleźć zarówno płyny do podług, środki do ścierania kurzu, jak i środki wybielające.  

Naturalna chemia gospodarcza – czy to możliwe?

Chemia gospodarcza jak sama nazwa wskazuje jest grupą produktów, zawierających substancje chemiczne, które ze względu na swoje właściwości są polecane do czyszczenia, gdyż mają zdolność absorpcji kurzu czy też neutralizowania bakterii i grzybów. Jeśli chodzi o naturalne środki to niezrównana jest soda oczyszczona, która pochłania nieprzyjemne zapachy i jest świetnym środkiem wybielającym. Znajduje się zatem w wielu produktach chemii gospodarczej, ale można ją zakupić również w wersji naturalnej, bez innych dodatków. Oczywiście soda jest bezzapachowa, dlatego chcąc uzyskać przyjemny zapach po czyszczeniu powierzchni, trzeba do niej dodać olejki zapachowe bądź sok z cytryny.   

Wybór chemii gospodarczej do domu nie jest jednoznaczny. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie produkty są w pełni bezpieczne dla skóry i trzeba ich używać zachowując pełne środki ostrożności. Niewątpliwie jednak użycie jej jest dużą wygodą i znacznie przyspiesza proces czyszczenia, pozostawia przyjemny zapach, a także lśniącą powierzchnie czyszczonych miejsc. Niewątpliwie znacznie bardziej szkodliwe dla zdrowia jest gromadzenie rdzy, pleśni i brudu niż chemia gospodarcza używana zgodnie z wytycznymi na opakowaniu.   

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij