To, że okna są inwestycją na długie lata, nie ulega żadnej wątpliwości, przecież nie wymieniamy ich każdego sezonu, prawda? Okazuje się, że na przykład odpowiednio dobrane energooszczędne okna PCV są w stanie zmienić komfort naszego życia i pozostawić w naszej kieszeni pokaźne oszczędności. Jeżeli chcesz poznać zalety pasywnych okien i dowiedzieć się, dlaczego stale zyskują na popularności, koniecznie zapoznaj się z artykułem poniżej.

Pasywne okna PCV – poznaj ich zalety

Tak, jak duże telewizory kineskopowe zalegające w naszych domach zostały zastąpione przez płaskie, nowoczesne plazmy, tak samo starodawne okna wypierane są powoli przez pasywne okna PCV. Można wymienić ich trzy podstawowe zalety, które sprawiają, że Polacy z każdym rokiem chętniej po nie sięgają. Oto krótka charakterystyka każdej z nich:

Energooszczędność

Jak sama nazwa wskazuje energooszczędne okna PCV wykazują bardzo wysokie właściwości oszczędzania energii cieplnej. Odpowiednio przygotowany dom wyposażony w pasywne okna PCV może potrzebować aż ośmiokrotnie mniejszego zużycia energii, niż zwykły, tradycyjny budynek. Dzięki specjalnej budowie i użyciu najlepszych dostępnych materiałów okna tego typu wykorzystują do nagrzania pomieszczeń promienie słoneczne, temperaturę wynikającą z używania domu (gotowanie, kąpiele) czy samo ciepło domowników. Oznacza to brak potrzeby dogrzewania wnętrz i pokaźne oszczędności, zwłaszcza w chłodne zimowe miesiące.

Bezpieczeństwo

Energooszczędne okna PCV jako nowoczesne i sprawdzone produkty posiadają często specjalne systemu zabezpieczeń, takie jak zastosowanie technologii trzech szyb czy specjalne ryglowanie. Dzięki nim zwiększysz bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania i utrudnisz zadanie ewentualnym intruzom. Statystyki pokazują, że większość włamań zaczyna się przy naszych oknach.

Estetyka

Oprócz względów bezpieczeństwa i oszczędności ważny jest także wygląd. Producenci często pozwalają nam wybrać kolor i fakturę pasywnych okien PCV, przez co stanowią one naprawdę ciekawą ozdobę naszych wnętrz. Nowoczesny design doskonale wpasowuje się w nowoczesne budownictwo, a okna energooszczędne PCV o dużej powierzchni szkła wprowadzają do naszych domów futurystyczne tchnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ