Farba – prosty i nowoczesny sposób na termoizolację

Nawet osoby, które nie są związane z branżą budowlaną doskonale wiedzą, że ściany ociepla się styropianem. To pewnie najpopularniejsza obecnie metoda dogrzania domu, ale nie jedyna. Okazuje się, że na rynku, od dobrych kilku lat, dostępna jest farba termoizolacyjna. Okazuje się również, że produkowana jest ona w Polsce, przez firmę FCOM. Przyjrzyjmy się zatem jej flagowemu produktowi – powłoce termoizolacyjnej GoThermⓇ.

Jak działa termofarba? 

Sposób działania farby termoizolacyjnej zbliżony jest do działania styropianu. Z tą różnicą, że w przypadku termopowłoki, działa ona w skali mikro. Granulki polistyrenu zastąpione są mikrosferami szklanymi, w których panuje ciśnienie zbliżone do próżni. To zwiększa opór ciepła, czyli zmniejsza jego przewodność. Jednak to nie wszystko. Farba termoizolacyjna potrafi również odbić nawet 90% promieniowania słonecznego. Tak właśnie jest w przypadku farby GoThermⓇ.

Nie tylko termoizolacja

Podstawowym zadaniem termofarby jest oczywiście tworzenie warstw izolacyjnych. Szczególnie dobrze nadaje się tam, gdzie trzeba wykonać dodatkowe docieplenie budynku lub gdzie stosowanie metod tradycyjnych nie jest możliwe (np. zabytki). Uznaje się, że warstwa o grubości 1 mm, to około 2,5 do 10 cm styropianu (w zależności od warunków i metod pomiaru).

Jednak farba potrafi znacznie więcej. Dzięki temu, że dodatkowo odbija promieniowanie, można nią pomalować dachy np. magazynu lub fabryki, aby zwiększyć komfort termiczny wewnątrz pomieszczenia również latem.

Stosowanie farby GoThermⓇ to również dobry sposób na pleśń i grzyba na ścianach. Nie tylko zapobiega powstawaniu mostków termicznych, ale sama w sobie ma właściwości przeciwgrzybicze i antypleśniowe. To dodatkowo zabezpiecza nas przed nawrotem problemu. A co więcej, można ją stosować wewnątrz pomieszczeń.

Uniwersalne rozwiązanie 

Farba GoThermⓇ jest łatwa w aplikacji za pomocą różnych narzędzi – wałka, pędzla, agregatu. Dostępna jest również wersja, którą można nakładać szpachlą. Ten wyrób producent nazywa masą termoizolacyjną. Jakie powierzchnie można nią malować? Praktycznie wszystkie. Od tynku, betonu, przez drewno, metal, na tworzywach sztucznych kończąc. Jest to wszechstronny produkt. Spokojnie możemy wykonać pracę samodzielnie, jak również zlecić to wykwalifikowanym firmom.

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Farba termoizolacyjna GoThermⓇ to również bezpieczny produkt. Zawiera minimalne ilości lotnych związków organicznych, jest rozpuszczalna w wodzie więc nie wymaga stosowania dodatkowych, chemicznych rozcieńczalników. Proces produkcji i sama farba jest ekologiczna.

Sprawdź sam

Warto przetestować farbę termoizolacyjną samemu i przekonać się o jej skuteczności. Często może być to prostsza i tańsza alternatywa niż przeprowadzanie drogiego remontu. Zwłaszcza w obliczu galopujących cen węgla, warto zastanowić się nad dodatkowym ociepleniem, które można wykonać szybko.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij