Farba zmywalna, czyli doskonały wybór do kuchni, przedpokoju i królestwa najmłodszych domowników

Farba zmywalna, czyli doskonały wybór do kuchni, przedpokoju i królestwa najmłodszych domowników

Malowanie wnętrz to jeden z najprostszych sposobów na całkowitą zmianę charakteru mieszkania czy domu. Małym nakładem sił można tchnąć w poszczególne pomieszczenia nowe życie. Planując remont oraz wybierając farby do malowania ścian, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jak dany pokój będzie wyglądał tuż po nałożeniu emalii, ale także co będzie działo się w nim później. Niektóre części domu są bardziej podatne na zabrudzenie – zwłaszcza kuchnie, korytarze i pokoje dla dzieci. W takim przypadku doskonałym wyborem jest farba zmywalna do ścian.

Czym charakteryzuje się farba zmywalna?

Farba nadająca się do wycierania na mokro ma zazwyczaj lekki połysk (chociaż jest to naprawdę zauważalne tylko wtedy, gdy znajduje się bezpośrednio pod źródłem światła). Dobrze jednak odbija wpadające do wnętrz promienie słońca i delikatnie rozprowadza je po pomieszczeniu. Jednak jej walory estetyczne nie są w tym przypadku najistotniejsze. Niezwykle ważna jest odporność emalii oraz możliwość czyszczenia. Farba zmywalna doskonale nadaje się do malowania obszarów często narażonych na zabrudzenia, takich jak kuchnia, pokój dziecięcy, łazienka i korytarze. Czystą, wilgotną szmatką można po prostu zetrzeć zarysowania, lepkie odciski i zachlapania. To emalia, która jest nie tylko niezwykle estetyczna, ale również maksymalnie praktyczna. Będzie doskonale prezentować się przez wiele lat.

Farba zmywalna w kuchni

Wyobraź sobie scenę: niedawno pomalowałaś swoją kuchnię i masz nową, zachwycającą kolorystykę wnętrza. Przygotowujesz swój pierwszy posiłek, gdy nagle sos pomidorowy rozpryskuje się na świeżo pomalowanej ścianie. W przypadku tradycyjnego malowania oznaczałoby to konieczność powtórzenia pracy. Szorowanie lub wycieranie nie zawsze sprzyja trwałości naniesionych na ściany powłok. Jednak dzięki farbie zmywalnej w kilku prostych ruchach możesz pozbyć się zabrudzeń. Nie musisz obawiać się ryzyka, że w czyszczonym miejscu emalia zostanie starta lub będzie różnić się kolorem od pozostałych powierzchni. Farba zmywalna doskonale sprawdzi się w okolicy zlewu i piekarnika, ale tak naprawdę możesz pomalować nią wszystkie ściany w kuchni.

Farba zmywalna w pokoju dziecka

Świat dzieci w wielu obszarach różni się od naszego. Pociechy mają swoją ulubioną piżamę z postaciami z bajek i specjalną błyszczącą pastę do zębów. W restauracjach ich menu zawiera paluszki z kurczaka i naleśniki, a nie wykwintne dania dla dorosłych. Dlaczego farba w ich pokojach również nie miałaby być wyjątkowa? Dziecięce królestwa to przestrzenie, w których ściany bardzo łatwo ulegają wszelkim zabrudzeniom – tłuste plamy, zarysowania czy zachlapania to powszechne zjawiska. Jeśli nie masz ochoty na odmalowywanie pokoju dziecka kilka razy w roku, będziesz potrzebować trwałej, łatwej do zmywania farby. Z nią usuwanie skutków zabaw najmłodszych domowników będzie o wiele prostsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij