Gdy dach przecieka

Prace dekarskie zawsze są bardzo ważnym elementem każdej budowy. Dach niezależnie od swojej wielkości i materiału, jaki został wykorzystany w jego budowie, musi być w odpowiedni sposób szczelny, ponieważ tylko wtedy całe mieszkanie znajdujące się na poddaszu, jest odpowiednio zabezpieczone.

Gdy dach zaczyna nam delikatnie przeciekać, to czujemy nie tylko dyskomfort, ale i mamy poczucie zagrożenia, ponieważ woda jest bardzo niszczycielskim czynnikiem dla reszty materiału, co może doprowadzić w ostateczności do tego, że dach zwyczajnie runie nam na głowę. Trzeba pamiętać, że przy wystąpieniu jakiegokolwiek przecieku, powinniśmy od samego początku wezwać dekarza, aby zajął się on tym palącym problemem. Nie należy zwlekać, ponieważ każda następna minuta, może znacząco przełożyć się na trwałość całego dachu. W wielu przypadkach, gdy zniszczenia są bardzo duże, trzeba wymienić całe poszycie dachowe, co wcale nie jest takie tanie, ponieważ remont dachu, może okazać się niezwykle kosztowny. Dekarz to osoba, która najlepiej wie w których miejscach, powinno się uszczelnić dach. W wielu rozwiązaniach stosuje się rozmaite obróbki blacharskie, taśmy czy też inne masy, które mają za zadanie wypełnić uszkodzone miejsca i zabezpieczyć je na przyszłość.

Pogoda testerem dachu

Odpowiednim testerem naszego dachu, najlepiej zajmie się natura. Śnieg, deszcz czy nawet wiatr to bardzo dobry sposób na sprawdzenie, czy nasz dach, jest w stanie spełnić oczekiwane wymagania.

Im więcej padającego deszczu, tym większe obciążenie dachu, przez co łatwo sprawdzić, czy w wybranych miejscach, nie dochodzi do poważnych przecieków, które mogą być zagrożeniem w niedalekiej przyszłości. Oczywiście taki test z użyciem warunków pogodowych, pokazuje nam tylko czy dekarz należycie wykonał swoją pracę.

Błąd fachowca

Jeśli mieliśmy do czynienia z niezbyt wykwalifikowanym fachowcem, to wszystkie błędy przez niego popełnione, będą widoczne jak na dłoni. Czasem wystarczy nawet złe ułożenie pokrycia dachowego czy nawet nieprawidłowa obróbka blacharska, aby doprowadzić niebezpieczeństwo zalania poddasza.

W takich wypadkach nawet nieprawidłowy kąt ułożenia rynny może mieć ogromne znaczenie dla trwałości dachu, ponieważ woda, zamiast bezpiecznie ściekać na dół, będzie zbierała się bezpośrednio na poszyciu dachowym, co jest bardzo niebezpieczne, dla samego dachu. Zbierająca się woda, jest w stanie przyczynić się do poważnego uszkodzenia poszycia dachu, przez co zacznie w końcu spływać niewielkimi ilościami do naszego mieszkania.

Inne problemy

Tak naprawdę, to kłopoty związane z przeciekającym dachem mogą pojawić się nawet w trakcie wizyty fachowców zajmujących się montażem urządzeń przeciwśnieżnych. Nawet zwyczajny montaż anteny satelitarnej ułatwiającej nam odbieranie programów w telewizji, może okazać się bardzo niebezpieczny, zwłaszcza jeśli fachowcy przez przypadek naruszą newralgiczne miejsce w samym dachu. Wtedy z czasem woda zacznie przeciekać, tworząc coraz większy problem. W takich wypadkach bez wizyty dekarza się już nie obejdzie, to musi zobaczyć specjalista, ponieważ jest to bardzo niebezpieczny stan, dla każdego dachu.

Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie dachu i jego zabezpieczenie to podstawa, zawsze powinniśmy sami co jakiś czas sprawdzać szczelność dachu, a w przypadku wykrytych nieprawidłowości, od razu naprawiać problem, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie realnie usunąć problem. Większość rozwiązań zastosowanych w szczelności dachu sprawdzi się od razu, wystarczy tylko zrobić wszystko zgodnie z obowiązującymi zasadami technicznymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij