W nowych mieszkaniach stawia się na bardzo ciekawe i użyteczne wykończenie ścian i podłóg. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o samą warstwę wizualną, ale też o określone cechy użytkowe, dzięki czemu całość rzeczywiście spisuje się dobrze pod warunkiem, że ściany oraz inne powierzchnie użytkowe, są rzeczywiście przygotowane do wykończenia.

Niewielkie prace przygotowawcze pozwolą bez problemów dostosować materiał do danego pomieszczenia. Należy pamiętać, że gres szkliwiony to przede wszystkim materiał uniwersalny. Gres można więc stosować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, co z pewnością jest bardzo ważne dla wielu osób lubiących solidny materiał dekoracyjny, na który nie wpływa negatywna temperatura i inne czynniki zewnętrzne. Gres to przede wszystkim solidne płytki ceramiczne, wykonane z wysokiej jakości kamionki szlachetnej. Jest to mieszanina kaolinu, skalenia, glinu, piasku kwarcowego i szamotu, trzeba przyznać, że takie połączenie daje nam ciekawy i oryginalny pod każdym względem materiał. Płytki te są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na większy nacisk, ponieważ podczas procesu technologicznego przechodzą one szereg testów. Na samym końcu wykonuje się praktyczną obróbkę termiczną, co sprawia, że materiał dekoracyjny nabiera swoich właściwości.

Absorpcja wilgoci

Przede wszystkim gres szkliwiony jest interesującym rozwiązaniem, ponieważ produkt charakteryzuje się małą absorpcją wilgoci, dzięki czemu tego typu materiały sprawdzają się nawet w piwnicy, co jest bardzo ważne podczas adaptacji takiego pomieszczenia.

Rzadko który materiał dekoracyjny posiada aż tak dużą odporność na temperaturę, wilgoć oraz inne problemy dotyczące natury. Każdy może wybrać własny format materiału w zależności od tego, gdzie chcemy go zastosować. Gres w praktyce można podzielić na kilka różnych rodzajów. Gres szkliwiony wyróżnia się przede wszystkim dodatkową warstwą ochronną, która jest nakładana po ostatniej fazie wypalania materiału. Płytki tego typu wyglądają o wiele lepiej niż każdy inny materiał o podobnych właściwościach.

Lepsza ochrona

Dodatkowa warstwa ochronna zastosowana w płytkach pozwala nie tylko zapobiec wnikaniu wilgoci, ale także brudu, który potrafi psuć warstwę wizualną, takiego materiału, a przecież całość musi wyróżniać się właśnie estetyką, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć ładnie wyglądające wnętrze. Taki gres szkliwiony doskonale pasuje do kuchni lub łazienki.

Innym rodzajem materiału jest gres polerowany, ponieważ nie posiada on żadnych dodatkowych warstw ochronnych. Powierzchnia takiej płytki jest jedynie polerowana, przez co wizualnie widać ciekawe wgłębienia. Niestety we wspomnianych miejscach bardzo często zbiera się brud i właśnie dlatego tego płytki trzeba regularnie czyścić, aby zachowały one swój piękny wygląd. Jeśli chodzi o dostosowanie dekoracyjne to najlepiej wybrać gres porcelanowy, ponieważ jest on z wyżej wymienionych rodzajów typowo naturalny.

Naturalny design w mieszkaniu

Oczywiście w pomieszczeniach użytkowych naturalne materiały odznaczają się nie tylko swoim oczywistym wyglądem, ale i jakością techniczną, choć w przypadku użytku praktycznego lepiej postawić na gres techniczny, może nie zaimponuje nam on swoją warstwą wizualną, ale pod względem technicznym jest to bardzo solidny materiał.

Jak więc sami widzimy, gres jest materiałem bardzo różnorodnym, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli zależy nam na wyglądzie wnętrza, to porcelanowe płytki na pewno przypadną nam do gustu, jeśli oczekujemy praktycznego wykorzystania to każdy inny rodzaj materiału, sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij