Ile kosztuje mycie elewacji? Kto się zajmuje myciem elewacji?

Z biegiem czasu budowle kiedyś piękne i czyste zaczynają szarzeć i pokrywać się kolejnymi warstwami zanieczyszczeń. Elewacje domów stają się mało atrakcyjne, ale można temu dość łatwo zaradzić, poprzez odpowiednie czyszczenie. Jak się tym zająć i ile będzie to kosztowało?

Kto zajmuje się myciem elewacji budynków?

Wygląd elewacji ma niewątpliwie duży wpływ na to, jak odbiera się wizualnie budynki. Zaraz gdy zostaną wybudowane, są zazwyczaj czyste i prezentują się elegancko. Z czasem zaczyna się to zmieniać, a pod warstwą brudu i zanieczyszczeń ginie całe ich piękno i kolor. Żeby to naprawić, przyda się od czasu do czasu ich czyszczenie i choć teoretycznie można zrobić to samemu, znacznie częściej zajmują się tym profesjonalne firmy sprzątające, które mają w swoich ofertach właśnie takie usługi. Wówczas ma się pewność, że elewacja rzeczywiście wróci do pierwotnego wyglądu.

Czym czyści się elewację?

Rzecz jasna, mycie elewacji nie odbywa się za pomocą gąbki i płynu czyszczącego, bo byłoby to i czasochłonne i nieefektywne. Są od tego specjalne urządzenia, które łatwo, szybko i sprawnie są w stanie pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Żeby mieć pewność, że dana powierzchnia zostanie dobrze wyczyszczona, mycie elewacji odbywa się przy użyciu myjki ciśnieniowej (yesczysto.pl).  Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia wody, brud jest praktycznie zdzierany z powierzchni bez jej uszkadzania. W niektórych przypadkach zastosowanie myjki może być niewystarczające, dlatego dodatkowo wykorzystuje się jeszcze inne środki czyszczące.

Ile kosztuje mycie elewacji?

Koszty czyszczenia elewacji będą uzależnione od kilku czynników, czyli miejscowości, firmy, rodzaju zabrudzeń i potrzebnego sprzętu, a także tego, jaka powierzchnia ma zostać poddana myciu. Jak można się domyślić im większy budynek, tym więcej się zapłaci za taką usługę. Zazwyczaj więc będziemy mieć tutaj do czynienia nie tyle ze sztywnym cennikiem, ile z indywidualną oceną kosztów.

 

Tak więc czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej może wynieść od 14 do 20 zł za m kw. Jeżeli planuje się mycie z zabrudzeń biologicznych, jak choćby pleśni i grzybów, za to zapłaci się więcej, ponieważ w granicach 22 – 28 zł także za m kw. Nieco więcej kosztuje z kolei mycie zabrudzeń chemicznych, w tym różnego rodzaju plam z oleju czy grafitti. Tutaj trzeba liczyć się z kosztem 23 – 31 zł za m kw.

Jak czyścić elewację samodzielnie?

Jeżeli ktoś chce podjąć się samodzielnego czyszczenia elewacji, z pewnością trzeba w pierwszej kolejności określić, z jakim typem nieczyszczeń mamy do czynienia. W większości przypadków wystarczy zastosowanie myjki ciśnieniowej, a innych konieczne będzie skorzystanie z dodatkowych środków czystości o specjalistycznym przeznaczeniu. Zakup potrzebnego sprzętu może przez to wynieść całkiem sporo, a jak wiadomo, mycie elewacji nie jest czynnością powtarzaną zbyt często, najwyżej raz na kilka czy kilkanaście lat, jak nie więcej. Jeżeli budynek jest wysoki, należałoby też zastanowić się nad tym, w jaki sposób dotrzeć do wyższych partii, bez ryzyka wypadku.

Mycie elewacji – samodzielnie czy przez profesjonalną firmę?

Samodzielne mycie elewacji może być tańsze, ale z drugiej strony nie tak efektywne, zwłaszcza gdy nie posiada się odpowiedniego wyposażenia oraz umiejętności. Zatrudnienie firmy jest wygodniejsze, ma się pewność co do jakości usług i tego, że praca zostanie wykonana profesjonalnie. To oczywiście będzie też kosztowało, ale tego się nie uniknie. Najlepiej rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, by móc określić, co bardziej będzie opłacalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij