Inwestycja w mieszkania – Wrocław stawia na nieruchomości

Stolica Dolnego Śląska stwarza ogromną liczbę możliwości w zakresie edukacji i zatrudnienia, dlatego wiele osób poszukuje w niej dogodnie zlokalizowanego mieszkania. Wrocław przyciąga do siebie studentów, turystów, biznesmenów oraz wszystkich pragnących rozwijać swoją karierę, dlatego stanowi znakomity obszar dla inwestycji w nieruchomości pod wynajem. Dlaczego zakup i wynajmowanie mieszkania we Wrocławiu to dobry pomysł?

Studenci największą grupą wśród poszukujących lokum do wynajęcia we Wrocławiu

Wrocław jest trzecim pod względem wielkości ośrodkiem akademickim w Polsce. Zlokalizowane w nim uczelnie wyższe każdego roku przyciągają tysiące studentów, a na absolwentów czekają praktyki i staże w znanych korporacjach. Fakt, że do miasta stale napływa ogromna liczba młodych osób szukających mieszkania do wynajęcia sprawia, że zakup nieruchomości pod wynajem w stolicy Dolnego Śląska okazuje rentowną inwestycją.

Najatrakcyjniejszymi lokalizacjami dla studentów są Śródmieście (szczególnie w pobliżu Politechniki i Uniwersytetu Przyrodniczego), Stare Miasto oraz okolice kampusów uczelni takich jak SWPS, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski czy WSB. Decydując się na zakup mieszkania we Wrocławiu we wspomnianych rejonach, można będzie liczyć na niesłabnące zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców.

Nowe mieszkania Wrocław – lokale pod najem krótkoterminowy przyciągną turystów i biznesmenów

W ramach wynajmu krótkoterminowego mieszkanie udostępnia się na kilka dni czy tygodni turystom lub osobom podróżującym służbowo. Klienci korzystający z tego rodzaju usług doceniają prywatność i wygodę, o które może być trudno w przypadku pobytu w hotelu.

To, do jakich osób będzie skierowana oferta wynajmu krótkoterminowego, decyduje o lokalizacji i standardzie zakupionego mieszkania. Wrocław przyciąga zarówno klientów premium chętnie wybierających luksusowe apartamenty, jak i turystów oraz pracowników szukających przystępnego cenowo lokum.

Poza standardem mieszkania pod wynajem krótkoterminowy bardzo ważna jest jego lokalizacja. Planując inwestycję, warto szukać nieruchomości znajdujących się blisko centrum Wrocławia, kompleksów biurowych czy atrakcji turystycznych. W przypadku wynajmu krótkoterminowego raczej nie sprawdzą się lokale położone na obrzeżach miasta.

Zakup nieruchomości we Wrocławiu z myślą o jej wynajmowaniu jest lukratywną inwestycją. Deweloperzy wciąż przygotowują nowe propozycje luksusowych apartamentów i oferują kolejne zlokalizowane w centrum mieszkania. Wrocław to ważny ośrodek akademicki, biznesowy i turystyczny, dlatego nie brakuje osób poszukujących w nim lokum do wynajęcia. Zakup nowego mieszkania w stolicy Dolnego Śląska będzie zatem dobrą inwestycją, gdy planuje się zarabiać na wynajmie krótkoterminowym lub oferować mieszkanie do wynajęcia studentom.

Idealne mieszkanie – Wrocław wybiera WPBM Mój Dom

Szukając inwestycji pod wynajem, warto stawiać na propozycje od deweloperów cieszących się najlepszą renomą, posiadających wiele lat doświadczenia na rynku mieszkaniowym stolicy Dolnego Śląska. Jedną z takich marek jest WPBM Mój Dom, w którego portfolio znajduje się ponad 20 inwestycji, obejmujących 4300 lokali. Już dziś odwiedź stronę Mój Dom i przekonaj się, że Twoje wymarzone mieszkanie na wynajem znajduje się bliżej, niż myślisz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij