Jak przygotować ogród do zimy?

Zimna to szczególny czas, w którym nasz ogród być może nie wygląda zbyt okazale, ale odpowiednie jego przygotowanie jest kluczowe, do zapewnienia mu pięknego wyglądu na wiosnę. Co zrobić, by rośliny w naszym ogrodzie wcześnie zaczęły wegetację? Jak uchronić je przed niekorzystnym działaniem mrozu?

Przede wszystkim sprzątanie

Późna jesień to idealny czas, by pozbyć się z ogrodu uschniętych liści, które zalegają na naszym trawniku. Pozostawienie ich na zimę przyczynia się do gnicia darni i rozprzestrzeniania się groźnych chorób. Do sprzątania można wykorzystać zarówno grabie ręczne, jak i specjalne dmuchawy, które umożliwiają przetransportowanie liści w jedno miejsce i spakowanie ich do foliowych worków. Pamiętajmy, że w miejscach, gdzie obowiązuje ręczne segregowanie odpadów, ich spalanie jest niedopuszczalne. Chcąc kupić odpowiednie narzędzia do jesiennych prac przy roślinach, warto odwiedzić internetowy sklep ogrodniczy, gdzie znajdziemy szeroki wybór akcesoriów przydatnych do pielęgnacji ogrodu jesienią.

Osłony przed mrozem kupimy, odwiedzając sklep ogrodowy

Sklep ogrodowy warto odwiedzić jeśli w naszym ogrodzie rosną rośliny szczególnie narażone na niekorzystne działanie zimowych warunków atmosferycznych. Dostaniemy tam specjalne osłony, którymi możemy przykryć wrażliwe rośliny tak, by nie zostały przymrożone zimą. Stosowanie osłon nie jest konieczne, jeśli w naszym ogrodzie rosną wyłącznie rośliny mrozoodporne. Odwiedzając centrum ogrodnicze https://egardenion.pl/, kupić możemy gałązki roślin iglastych, którymi osłonić można np. roślin wrzosowate rosnące w naszym ogrodzie.

Nie zapominajmy o nawożeniu środkami, które zapewnia sklep ogrodniczy

Wielu z nas stosuje nawożenie wyłączenie w okresie wiosennym. To spory błąd. Rośliny ogrodowe przez cały sezon wegetacyjny zużywają spore ilości składników pokarmowych, powinniśmy im ciągle dostarczać azotu, fosforu i potasu oraz sporej ilości mikroelementów. Nawożenie jesienne ma wpływ na to, jak nasze rośliny przeczekają zimę. Odżywione i zadbane odwdzięczą się szybkim startem wegetacji wiosną. Dobre nawozy kupić można odwiedzając sklep ogrodniczy online egardenion.

Przycinanie gałęzi, czy warto to robić przed zimą?

Osoby odwiedzające sklep ogrodniczy bardzo często kupują jesienią nożyce i sekatory. Niestety w przekonaniu wielu ludzi jesień jest czasem, w którym warto przycinać rośliny ogrodowe. Jak pokazuje doświadczenie, takie brutalne ich traktowanie może spowodować, że w przypadku wystąpienia dużych mrozów zaczną one przemarzać. Wydaje się więc, że przełom sierpnia i września to ostatni dobry moment, by przeprowadzić grubsze cięcia naszych drzew i żywopłotów. Cięcie przeprowadzane w listopadzie i grudniu może spowodować spore spustoszenie po zimie.

Co warto kupić, odwiedzając ogrodniczy sklep internetowy jesienią?

Wybierając się na ostatnie zakupy w roku do sklepu ogrodniczego, warto kupić kilka rzeczy, które będą nam potrzebne do wykonywania bieżących prac, ale też wczesną wiosną. Należą do nich:

  • Nawozy mineralne,
  • brakujące narzędzia ogrodowe,
  • olej do kosiarki,
  • worki potrzebne do zbierania odpadów.

Jesień jest czasem, w którym warto poświęcić trochę czasu, by przygotować nasz ogród do nadejścia zimy. Czynności przeprowadzane w tym okresie zapewnią nie tylko ładny wygląd ogrodu w zimie, ale też umożliwią szybsze wejście w okres wegetacji wczesną wiosną.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij